Pozycjonowanie / SEO Webmaster

Zarządzanie projektem w SeoPilot

Wyjątkowym atutem systemu SeoPilot jest możliwość dostosowania procesu pozycjonowania do własnych potrzeb. Sprawia to, że pozycjonują w nim osoby początkujące jak i zaawansowani pozycjonerzy, którzy są właścicielami firm SEO.

Ustalanie fraz kluczowych

Po dodaniu projektu system automatycznie wybierze 10 najbardziej odpowiednich fraz odpowiadających Twojej stronie. Możesz ręcznie dodać i pozostawić te zaproponowane lub poprosić o wygenerowanie kolejnych klikając „Wygeneruj frazy”. Obok w kolumnach będziesz widział odpowiednio: konkurencyjność oraz popularność frazy. Po wybraniu odpowiednich fraz należy je załadować do projektu klikając „Dodaj”. Jeżeli w trakcie pozycjonowania przypomni Ci się o kolejnych frazach to nic straconego – oczywiście będziesz miał możliwość ich dodania.
[singlepic id=611 w=320 h=240 float=center]

Ustawienia fraz

Po dodaniu wybranych fraz kluczowych system automatycznie dobierze:
-tekst linków i tekst zakotwiczony
-najbardziej optymalną stronę do pozycjonowania
-miesięczny budżet(na początek zawsze 16zł – sprawdź ceny)

W celu edycji powyższych ustawień kliknij na zębate koło znajdujące się w kolumnie „Czynność”.
[singlepic id=612 w=320 h=240 float=center]
[warning]Niestety nie zaleca się edycji tych ustawień, gdyż są one najbardziej optymalne i każda zmiana może negatywnie wpłynąć na wynik pozycjonowania.[/warning]

Ustawienia tekstu linków

W większości przypadków system automatycznie generuje teksty linków wraz z tekstami zakotwiczonymi, a liczba ta wynosi 20. W wyjątkowych przypadkach może się zdarzyć, że liczba ta będzie wynosić zero – w takim przypadku teksty linków musisz dodać ręcznie.

[help]Jak dodać teksty linków i teksty zakotwiczone?[/help]

Kliknij na cyfrę linków w kolumnie „Tekst linków”. Następnie w oknie „Edycja tekstów linku” możesz je edytować lub usuwać.
[singlepic id=613 w=320 h=240 float=center]
Pamiętaj, jeżeli Twoja fraza jest w statusie OK a dany tekst linku został już wykorzystany przez system do rozmieszczenia na jakimś serwisie wydawcy to nie będziesz mógł edytować ani usuwać tekstów linków!

W takim celu musisz zatrzymać pozycjonowanie pod konkretną frazę, a to wiąże się z utratą zakupionych linków. Niestety wykonanie takiej czynności bardzo negatywnie a wręcz tragicznie może wpłynąć na proces pozycjonowania.

Wyjątek stanowi dodawanie nowych tekstów linków i tekstów zakotwiczonych. W takim przypadku możesz dodawać je nawet podczas statusu OK dla konkretnej frazy. Podczas dodawania linków na stronach wydawców system losowo wybierze odpowiednie teksty.
[tip]Dobra rada. Im więcej i bardziej różnorodnych tekstów zakotwiczonych tym może być lepszy efekt procesu pozycjonowania.[/tip]

Wartość zakupionych linków i bieżący budżet

Bieżący budżet wskazuje Ci koszty ponoszone w ciągu miesiąca dla konkretnej frazy. Jeżeli środki na Twoim koncie zostaną wyczerpane to pozycjonowanie wszystkich fraz kluczowych we wszystkich Twoich projektach zostanie wstrzymane, a zakupione linki usunięte. Po zasileniu swojego konta należy ręcznie uruchomić każdą z fraz, na którą pozycjonujesz swoje serwisy.
[singlepic id=614 w=320 h=240 float=center]

Wartość zakupionych linków obrazuje Ci łączny, rzeczywisty koszt zakupionych i rozmieszczonych wszystkich linków. Klikając w liczbę obrazującą wartość tych linków będziesz mógł sprawdzić listę stron(wraz z ich cechami), na których się znajdują Twoje linki. Temat zarządzania linkami dla konkretnych fraz zostanie omówiony w kolejnym artykule.

Zarządzanie projektem w SeoPilot
Oceń ten artykuł

Ostatnia aktualizacja wpisu: