SeoPilot vs Prolink – porównanie i ocena

3465 7
This entry is part 5 of 5 in the series Artykuły o SeoPilot

Porównanie i ocena dwóch systemów SeoPilot  i Prolink pod kątem wydawcy i pozycjonera. Plusy i minusy. W którym systemie więcej zarobisz, a w którym taniej wypozycjonujesz serwis? Z którego systemu lepiej dostosujesz linki do wyglądu swojej strony? Na te pytania odpowiem w dzisiejszym artykule.

Zarabianie w SeoPilot czy w Prolink? (Wydawca)

Podstawową różnicą pomiędzy dwoma systemami jest fakt, że w SeoPilot otrzymujesz comiesięczną, stałą stawkę niezależnie ile linków znajduje się w Twoim serwisie. Nie martwisz się ile ich sprzedasz w danym miesiącu – tym zajmuje się system. Natomiast w Prolink istnieje prosta zasada: sprzedajesz = zarabiasz, więc jeżeli nic nie sprzedasz to nic nie zarobisz. PLUS dla SeoPilot.

Niestety, aby móc emitować linki z SeoPilot na swojej stronie internetowej konieczne jest to żeby wcześniej przeszła weryfikację. Przyjmowane są tylko jakościowo bardzo dobre witryny. Jeżeli Twoja strona zostanie zaakceptowana to zarobisz, jeżeli nie to nie otrzymasz nawet grosza! Natomiast w Prolinku zawsze będzie istniała szansa, że coś sprzedasz. Być może zarobisz nie wiele, ale zawsze coś… Porównując w tym akapicie te dwie kwestie należy postawić PLUS po stronie Prolink.

Kolejne dwa plusy należy zanotować po stronie SeoPilot za możliwości dostosowania wyglądu linków, dowolność umiejscowienia ich na stronie oraz za baaardzo szybkie i bezproblemowe wypłaty. Nie zdarzyło mi się jeszcze żebym czekał na przelew dłużej niż 1 dzień. W kwestiach pomocy technicznej w obu systemach działa bez zarzutu.

Faktem jest, że w lutym 2012 na starcie SeoPilot oferował niezwykle wysokie stawki. Aktualnie znacznie spadły nawet o ponad 50% mimo to przeprowadzając test pomiędzy niektórymi swoimi blogami możliwości zarobkowe w obu systemach są porównywalne z tym, że w SeoPilot nie martwisz się o sprzedaż. Moja rada jest następująca: w pierwszej kolejności zgłoś swoją stronę do akceptacji TUTAJ, następnie jeżeli zostanie odrzucona zarejestruj się w Prolinku i próbuj coś u nich sprzedać.

Pozycjonowanie w SeoPilot czy Prolink? (Pozycjoner)

W ostatnim czasie dokładnie przyjrzałem się ofercie Prolink. Z usług SeoPilot korzystam już od lutego, więc zdążyłem pochwalić się na blogu efektami pozycjonowania. Jednak ze względu na wiele współczynników takich jak zainwestowana kwota, konkurencyjność frazy itp. nie będę porównywał efektów. Porównam ceny linków:

Najtańsze w Seopilocie są po 0,13zł, w Prolinku po 0,34zł. Koszt zakupu jednego linku na stronie głównej z PR=5 poprzez SeoPilot wynosi około 21-23zł, w konkurencyjnym systemie od około 50zł. Proporcja ta sama. Ciężko było mi znaleźć w Prolinku strony z PR=7, ale udało się kilka. Z cenami było podobnie – średnie 2-3 razy drożej. Wniosek jest prosty. W Seopilot płacisz mniej lub otrzymujesz linki tej samej wartości na czas ponad 2 razy dłuższy.

[warning]Kilka dni temu w SeoPilot została wprowadzona bardzo fajna zmiana w cenniku, która zakłada, że nie zapłacisz za pozycjonowanie w trybie automatycznym więcej niż 99zł niezależnie od skali trudności. Zatem pierwszy miesiąc pozycjonowanie tylko 16zł, kolejne(gdy fraza nie wejdzie w TOP10) tylko 42zł. Natomiast kiedy już wejdzie na pewno nie zapłacisz więcej niż 99zł na miesiąc.[/warning]
Series Navigation<< Zmiany w systemie SeoPilot
Total 0 Votes
0

Podpowiedz, jak mogę poprawić ten wpis?

+ = Verify Human or Spambot ?

Artykuł napisał

Zarabianiem przez internet interesuję się od 2006 roku. Przez te lata próbowałem różnych metod. Tworzyłem strony i zdobywałem doświadczenie, którym teraz chcę się dzielić. Z zawodu jestem technik informatyk, ukończyłem studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Posiadam certyfikat ECDL Expert.

7 komentarzy w "SeoPilot vs Prolink – porównanie i ocena"

 1. W mojej opinii (pod względem wydawcy) na seopilocie można lepiej zarobić pod warunkiem, że nasza strona zostanie zaakceptowana (a to nie takie proste). Jedna moja strona była najpierw w prolinku, potem przeniosłem ją do seopilota. Różnica była kolosalna na plus dla seopilota, no ale niestety tak jak wspomniałeś stawki potem drastycznie spadły (ale dalej było in plus).

 2. Michał Frątczak

  Siedziałem dość długo na Prolinku, stronka o tematyce rozrywkowej (gry flashowe on-line, recenzje ciekawych mmorpg itp.) ok. 500 Indexed Pages, Pr3, emisja AdSense na dość zadowalającym poziomie (jak na czas jaki jej poświęcam…). Prolink jednak nie powalił mnie na kolana, w skali miesiąca sprzedałem zaledwie kilka linków i zarobiłem na tym na prawdę śmieszne sumy.
  Chętnie więc skorzystam z alternatywy jaką jest SEOPilot. Czekam właśnie na weryfikację…jeszcze tu wrócę! (podzielić się wrażeniami ;-P)

 3. Sam mam strony w tym i w tym serwisie, w seopilot zarobki spadły mi o jakieś 80 %, ale nadal tam jestem, zawsze te stałe pieniążki na serwer są. W Prolinku, mam kilka linków sprzedanych, ale za zgromadzone środki raczej przetestuje ich serwis.

 4. Michał Frątczak

  Jak obiecałem – tak zrobiłem. Niestety, z weryfikacją w SEOPilot faktycznie jest ciężko, zgłosiłem tam 3 strony i żadna nie przeszła ich weryfikacji. Na nieszczęście, nie mogę nawiązać konkretnego kontaktu z supportem aby powiedzieli mi mniej-więcej co jest ze mną/moimi stronami nie tak.

  Póki co, serwis z grami jest dopalony przez ad4mmo.pl zamiast adsense. Nie dokonałem zmiany z chęci zysku a raczej by sprawdzić skuteczność dedykowanej platformy (ad4mmo emituje wyłącznie reklamy z grami).

  @Tomek – zdradzisz mniej-więcej o jakich kwotach mówisz odnosząc się do SEOPilot?

 5. W porównaniu obu systemów wygrywa niezaprzeczalnie Seopilot. Tylko co z tego, skoro szansa, że nasza strona zostanie tam zaakceptowana, jest minimalna. Na początku przyjmowali większość witryn, a teraz gdy już mają dosyć wydawców w systemie, po prostu nie mają ochoty przyjmować nowych.

 6. Na chwilę obecną seopilot znacznie obcina stawki. Serwis w lutym zarabiał 500 zł potem 300 następnie 169 a dzisiaj przyszedł e-mail iż stawka serwisu się zmieniła na 59 zł ? Wniosek strony w tym systemie są tak obsadzone linkami, że z czasem tracą na mocy przez co stawki są obcinane.

 7. W Prolinku wyliczyli mi zarobek 951.50 PLN / miesiąc, no super w pierwszym miesiącu 10 PLN a w drugim 48 PLN 🙂

  W SeoPilot niestety moja strona nie przeszła. Zaindeksowanych stron około 60.000, PR3 🙂 Także lipka:)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *