Pozycjonowanie / SEO Webmaster Zarabianie Zarabianie na blogu

SeoPilot vs Prolink – porównanie i ocena

Porównanie i ocena dwóch systemów SeoPilot  i Prolink pod kątem wydawcy i pozycjonera. Plusy i minusy. W którym systemie więcej zarobisz, a w którym taniej wypozycjonujesz serwis? Z którego systemu lepiej dostosujesz linki do wyglądu swojej strony? Na te pytania odpowiem w dzisiejszym artykule.

Zarabianie w SeoPilot czy w Prolink? (Wydawca)

Podstawową różnicą pomiędzy dwoma systemami jest fakt, że w SeoPilot otrzymujesz comiesięczną, stałą stawkę niezależnie ile linków znajduje się w Twoim serwisie. Nie martwisz się ile ich sprzedasz w danym miesiącu – tym zajmuje się system. Natomiast w Prolink istnieje prosta zasada: sprzedajesz = zarabiasz, więc jeżeli nic nie sprzedasz to nic nie zarobisz. PLUS dla SeoPilot.

Niestety, aby móc emitować linki z SeoPilot na swojej stronie internetowej konieczne jest to żeby wcześniej przeszła weryfikację. Przyjmowane są tylko jakościowo bardzo dobre witryny. Jeżeli Twoja strona zostanie zaakceptowana to zarobisz, jeżeli nie to nie otrzymasz nawet grosza! Natomiast w Prolinku zawsze będzie istniała szansa, że coś sprzedasz. Być może zarobisz nie wiele, ale zawsze coś… Porównując w tym akapicie te dwie kwestie należy postawić PLUS po stronie Prolink.

Kolejne dwa plusy należy zanotować po stronie SeoPilot za możliwości dostosowania wyglądu linków, dowolność umiejscowienia ich na stronie oraz za baaardzo szybkie i bezproblemowe wypłaty. Nie zdarzyło mi się jeszcze żebym czekał na przelew dłużej niż 1 dzień. W kwestiach pomocy technicznej w obu systemach działa bez zarzutu.

Faktem jest, że w lutym 2012 na starcie SeoPilot oferował niezwykle wysokie stawki. Aktualnie znacznie spadły nawet o ponad 50% mimo to przeprowadzając test pomiędzy niektórymi swoimi blogami możliwości zarobkowe w obu systemach są porównywalne z tym, że w SeoPilot nie martwisz się o sprzedaż. Moja rada jest następująca: w pierwszej kolejności zgłoś swoją stronę do akceptacji TUTAJ, następnie jeżeli zostanie odrzucona zarejestruj się w Prolinku i próbuj coś u nich sprzedać.

Pozycjonowanie w SeoPilot czy Prolink? (Pozycjoner)

W ostatnim czasie dokładnie przyjrzałem się ofercie Prolink. Z usług SeoPilot korzystam już od lutego, więc zdążyłem pochwalić się na blogu efektami pozycjonowania. Jednak ze względu na wiele współczynników takich jak zainwestowana kwota, konkurencyjność frazy itp. nie będę porównywał efektów. Porównam ceny linków:

Najtańsze w Seopilocie są po 0,13zł, w Prolinku po 0,34zł. Koszt zakupu jednego linku na stronie głównej z PR=5 poprzez SeoPilot wynosi około 21-23zł, w konkurencyjnym systemie od około 50zł. Proporcja ta sama. Ciężko było mi znaleźć w Prolinku strony z PR=7, ale udało się kilka. Z cenami było podobnie – średnie 2-3 razy drożej. Wniosek jest prosty. W Seopilot płacisz mniej lub otrzymujesz linki tej samej wartości na czas ponad 2 razy dłuższy.

[warning]Kilka dni temu w SeoPilot została wprowadzona bardzo fajna zmiana w cenniku, która zakłada, że nie zapłacisz za pozycjonowanie w trybie automatycznym więcej niż 99zł niezależnie od skali trudności. Zatem pierwszy miesiąc pozycjonowanie tylko 16zł, kolejne(gdy fraza nie wejdzie w TOP10) tylko 42zł. Natomiast kiedy już wejdzie na pewno nie zapłacisz więcej niż 99zł na miesiąc.[/warning]

SeoPilot vs Prolink – porównanie i ocena
Oceń ten artykuł

Ostatnia aktualizacja wpisu: