Rynek i trendy w branży marketingu afiliacyjnego

1942 2

novem_rgbZ pewnością każdy zainteresowany tematem performance marketingu jest ciekaw jak przedstawiają się statystyki branży na rynku międzynarodowym. Dotarliśmy do obszernych badań, które analizują sektor pod względem wielkości i obecnych trendów, a także dochodów uzyskiwanych przez wydawców oraz wykorzystywanych przez nich technik optymalizujących przychody.

Raport Internet Statistics Compendium jest zbiorem najnowszych danych statystycznych na temat marketingu internetowego, e-commerce i internetu. Kompendium składa się z ośmiu raportów podzielonych pod względem regionów geograficznych. Dodatkowo zostały przygotowane oddzielne sprawozdania dotyczące m.in. takich tematów, jak marketing afiliacyjny, reklama w internecie, mobile, social media, e-coomerce.

Projekty badawcze zostały opracowane przez firmę Econsultancy, która specjalizuje się w doradztwie i szkoleniach z zakresu marketingu internetowego. Przyglądając się ich wynikom da się zauważyć, że najpopularniejszą metodą wykorzystywaną przez wydawców do kierowania ruchu na ich strony jest SEO. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się kolejno serwisy społecznościowe: Facebook i Twitter. Miejsce czwarte zajmuje reklama display, czyli bannery reklamowe. Za nimi są; kampanie w wyszukiwarkach w modelu PPC, marketing wirusowy, informacje prasowe oraz e-mail marketing. Na jedenastym miejscu plasuje się reklama w mobile, będąca tuż za reklamą „offline” ( w radiu i mediach drukowanych). Jeśli chodzi o liczbę stron www, na których zarabiają wydawcy, to w przeważającej większości jest to 2 do 5 serwisów. Deklaruje tak ponad 40 proc. afiliantów. 4 proc. mniej (ponad 36% wydawców) zarabia tylko na jednej stronie, ale interesującym faktem wydaje się trend idący w kierunku generowania przychodów z więcej niż 31 stron www.

W kwestii współpracy wydawców z reklamodawcami okazuje się, że największy odsetek (ponad 25 proc. reklamodawców) jest promowanych przez mniej niż 100 afiliantów w aktualnych programach, a najczęstszy powód zrywania współpracy z niektórymi reklamodawcami, to zbyt niski przychód. Tak deklaruje 42 proc. badanych wydawców. Wśród innych wymienianych przyczyn znajdują się takie uzasadnienia, jak znalezienie lepszego reklamodawcy (13%), niesatysfakcjonujące sposoby wynagradzania w modelu efektywnościowym (9%), niesatysfakcjonujące warunki i terminowość praktykowane w marketingu afiliacyjnym (8%). Na samym końcu wydawcy wymieniają: niezadowolenie z sieci afiliacyjnej (4%) i menedżera sieci (2%).

Najchętniej reklamowane produkty i usługi należą do kategorii komputery i elektronika. Drugie miejsce zajmuje sprzedaż detaliczna, kolejne odzież, natomiast najrzadziej wydawcy promują podatki.

Ciekawą obserwacją jest fakt, że reklamodawcy korzystający z programów partnerskich uważają, iż 23% całej sprzedaży online pochodzi z kanału afiliacyjnego i jest to najwyższy wskaźnik z wszystkich form promocji w internecie. W czołówce znajdują się również takie działania reklamowe online, jak SEO, działania kupowane w modelu PPC oraz wykorzystywanie baz danych klientów/osób odwiedzających strony. Firma Econsultancy podaje również, że przez ostatnie 2 lata przybyło o 49% więcej afiliantów.

W kwestii przychodów okazuje się, że najwięcej wydawców – ponad połowa (51%) – osiąga zarobki na poziomie do 10 tys. dolarów w ciągu roku. Tych zarabiających najwięcej (ponad 400 tys. dolarów) jest stosunkowo niewielu – 2,7 %, ale wydawcy generujący dochody w przedziale od 10 tys. do 24 999 tys. dolarów znajdują się na trzecim miejscu. Drugie miejsce zajmuje ta część badanych afiliantów (24,8%), którzy nie potrafią wskazać swoich dochodów.

Zaczynam zarabianie w Novem Performance


Najbardziej popularnymi metodami, które pomagają optymalizować przychody są: promowanie linków partnerskich w wyszukiwarkach w modelu PPC (55% wydawców) oraz cloaking (37%), czyli technika optymalizacji rankingu stron internetowych, w której zawartość prezentowana wyszukiwarce internetowej jest odmienna od zawartości prezentowanej czytelnikom.

Przytoczone dane statystyczne ukazują obraz branży marketingu afiliacyjnego globalnie, z wszystkich regionów świata. Raport z badania został opracowany w kwietniu 2012 roku.

Total 0 Votes
0

Podpowiedz, jak mogę poprawić ten wpis?

+ = Verify Human or Spambot ?

Artykuł napisał

Dyrektor sieci afiliacyjnej Novem Performance.

2 komentarze w "Rynek i trendy w branży marketingu afiliacyjnego"

  1. Na to 23% w jakie wchodzą programy partnerskie pewnie duży wpływ ma AdSense, które formalnie też jest programem partnerskim a nie PPC. Ciekawe jak to się rozkłada w praktyce między AdSense i resztę.

  2. http://odmien-swoje-zycie.pl/

    A jak to się ma do produktów informacyjnych? Coraz popularniejszy robi się trend, że ludzie polecają swoim subskrybentom produkty informacyjne innych ludzi, to chyba idzie po za badaniami?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *