Przelewy międzynarodowe – kody NRB, IBAN i SWIFT/BIC

13968 78

Większość banków internetowych, gdzie możesz wypłacać swoje zarobki z programów do zarabiania w internecie ma swoje siedziby za granicą. Stąd potrzeba transferu środków pieniężnych do Polski, do rodzimego banku.

Zlecenie przelewu międzynarodowego wymaga znajomości kilku podstawowych pojęć z dziedziny bankowości międzynarodowej. Przelewy międzynarodowe trwają zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni, więc trochę dłużej niż pomiędzy polskimi bankami. Zacznijmy od podstawowych pojęć potrzebnych do otrzymania pieniędzy z zagranicznego banku na konto w banku polskim.

Numer konta w standardzie IBAN i NRB

IBAN – to przyjęty w krajach Unii Europejskiej standard Międzynarodowego Numeru Rachunku Bankowego. Zastosowanie ujednoliconych numerów rachunków, umożliwia automatyzację rozliczeń pomiędzy bankami. W związku z wprowadzeniem standardu IBAN polskie środowisko bankowe opracowało standard Numeru Rachunku Bankowego – NRB, który jest wykorzystywany w rozliczeniach krajowych. Numer konta, który otrzymujesz standardowo w banku jest obecnie numerem w standardzie NRB.

Numer konta w standardzie NRB to ciąg 26 cyfr

Przyjęty w Polsce standard NRB spełnia wymogi Unii Europejskiej i łatwo dostosować go do rozliczeń międzynarodowych. IBAN tworzy się przez dodanie na początku numeru NRB dwuliterowego kodu polski (PL).

Na elektronicznym nośniku informacji, np. w systemach bankowości elektronicznej, internetowej itp. numery kont zapisuje się w postaci jednego ciągu cyfr, nie oddziela się znaków separatorem ani spacją.

NRB
kkBBBBBBBkMMMMMMMMMMMMMMMM

Pierwsze 2 cyfry to cyfry kontrolne. Następnych 8 cyfr to identyfikator banku-oddziału, Ostatnie 16 to numer rachunku. Wśród cyfr numeru banku, pierwsze 3 lub 4 oznaczają bank, następne 4 lub 3 oddział.

IBAN
PLkkBBBBBBBkMMMMMMMMMMMMMMMM

IBAN tworzy się poprzez dodanie do NRB kodu Polski, czyli przedrostka PL.

Innymi słowy, jeśli znasz numer swojego rachunku bankowego, możesz łatwo ustalić jego standard IBAN poprzez dodanie PL na początku 26 cyfrowego numeru.

Kody SWIFT i BIC

SWIFT (ang. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication – Stowarzyszenie na Rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej) – zwany też zamiennie BIC, to założone w 1973 roku międzynarodowe stowarzyszenie instytucji finansowych utrzymujące sieć telekomunikacyjną służącą do wymiany informacji.

SWIFT (BIC) pośredniczy w transakcjach między bankami, domami maklerskimi, giełdami i innymi instytucjami finansowymi. Wykorzystywany system komputerowy oparty na sieci SWIFTNet Link (SNL) realizuje dziennie około 14 milionów operacji, głównie pomiędzy krajami europejskim.

Kod SWIFT (BIC) jest w praktyce międzynarodowym oznaczeniem banku. Bardzo często istnieje konieczność podania kodu SWIFT/BIC banku w którym jest konto, na które zlecasz przelew. Jak wiadomo banki internetowe, używane do wypłat środków zarobionych w internecie (szczególnie w zagranicznych programach) mają siedziby poza Polską, więc kod SWIFT (BIC) będzie potrzebny.

Poniżej kilka przykładowych kodów polskich banków.

 • mBank – BREXPLPWMBK
 • Inteligo – BPKOPLPW
 • Milennium – BIGBPLPW

Aktualne kod SWIFT/BIC każdego banku znajdziesz w wyszukiwarce Google wpisując frazę „swift”.

Użyj formularza „Search by institution, country and city” i wybierz POLAND z listy „Country Name” oraz wpisz nazwę banku w pole „Institution keyword”.
Ważna wskazówka: Wiele banków szczególnie internetowych używa w nazwie marki handlowej a nie właściwej nazwy banku, np. mBank to marka handlowa części internetowej banku BRE BANK w Łodzi. Stąd wpisanie mBank w wyszukiwarce zwróci pusty wynik, natomiast hasło „BRE BANK” da prawidłowy wynik z kodem SWIFT (BIC) oddziału bankowości internetowej (INTERNET BANKING) w Łodzi.

Total 7 Votes
3

Podpowiedz, jak mogę poprawić ten wpis?

+ = Verify Human or Spambot ?

Artykuł napisał

78 komentarzy w "Przelewy międzynarodowe – kody NRB, IBAN i SWIFT/BIC"

 1. claudusia

  Witam, mam problem ,ponieważ zamówiłam bilet i jako formę płatności wybrałam przelew z mojego konta bankowego jednak podróż rozpoczynam w Belgii i muszę zapłaci w euro, z tego co znalazłam na stronie wizzair.com zrozumiałam ,że muszę dokonać wpłaty na rachunek Swift: CITIBEBX Numer konta dla przelewów krajowych i międzynarodowych: BE93570622915567 jednak format swift nie zostaje zaakceptowany i pojawia się komunikat ,że podany numer rachunku jest nie poprawny ,jak mam rozwiązać ten problem ??? dodam jeszcze ,że posiadam konto w PKO.Proszę o szybką odpowiedź.Pozdrawiam.

 2. Iza

  Bardzo proszę o pomoc,wylicytowałam buty na e-bay i nigdzie nie mogę znaleźć kodu BIC banku w Niemczech Kreissparkasse Miesbach-Teg.

 3. Iza

  KAMIL dziękuję za pomoc przelew przeszedł , nawet na stronie swojego banku odszukałam systemowo interesujący mnie bank po kodzie znalezionym na stronie podanej przez Ciebie.
  Pozdrawiam

 4. Klaudia

  witam.pilnie potrzebuje odpowiedzi
  chcę zamówic bilet i mam podane dwa numery;zarówno IBAN ,jak i SWIFT/BIC
  kompletnie tego nie czaję.na jaki numer konta mam wpłacic pieniądze?

 5. Klaudia

  dobra.żadnej odpowiedzi.najwyżej pójdę zgodnie ze swoim tokiem myślenia i pewnie wpiszę dwa.jak mniemam…

 6. witaj.
  SWIFT/BIC to specjlny kod identyfikujący instytucje finansowe. Możesz je znaleźć na stronie banku. Numer IBAN to numer Twojego rachunku bankowego poprzedzony kodem kraju „PL”. W sumie numer IBAN musi zawierać 28 znaków(2 znaki to kod kraju + 26 cyfr rachunku bankowego).

  Przepraszam za opóźnioną odpowiedź,
  Pozdrawiam

 7. Borys

  Witam.
  Widze ze natrafilem na znawcow przelewow miedzynarodowych. Ja niestety nie mam pojecia jak wplacic pieniadze na konto zagraniczne. Czy mozna je przelac z dowolnego banku (w moim przypadku to bzwbk)? Czy moglbys Kamilu podac wzor wypelnienia formularzu posiadajac dane otrzymane od webbilling.com:
  Numer konta: 12cyfr
  Bank routing no: 8cyfr
  IBAN: PL + 26cyfr
  BIC: nazwa PL nazwa
  Numer banku: nazwa
  Nazwa banku: Poland
  Podstawa platnosci: Transactions ID numer ID

  Z gory dziekuje.

 8. Na pewno można. Musisz mieć jednak kompletne dane banku zagranicznego, na który będziesz przelewał pieniążki. Z tego co zrozumiałem chcesz przelać pieniążki z bzwbk na webbilling.com? Te dane:
  Numer konta: 12cyfr
  Bank routing no: 8cyfr
  IBAN: PL + 26cyfr
  BIC: nazwa PL nazwa
  Numer banku: nazwa
  Nazwa banku: Poland
  Podstawa platnosci: Transactions ID numer ID

  otrzymałeś od webbilling.com. A jakie dane do przelewu zagranicznego chce bzwbk?

 9. Mateusz

  Witam chciałbym dodać mój Bank PEKAO do konta w alertpay jednak zatrzymałem się na IBAN SWIFT BIC. Z tego co przeczytałem to:

  IBAN – PL + Numer rachunku posiadam taki ma 26 cyfr

  SWIFT BIC pisałeś gdzieś że na stronie banku jest aktualny kod ja na swojej go niestety nie znalazłem. Jak byś mógł go dla mnie znaleźć był bym ci bardzo wdzięczny strona banku to (www.pekao.com.pl. Dziękuje za odpowiedź pozdrawiam

 10. Macieej

  Witam

  Pisałeś kilka postów wyżej że kod SWIFT (BIC) można uzyskać na stronie banku moim bankiem jest PEKAO szukałem go na stronie banku {www.pekao.com.pl) nie znalazłem gdybyś mógł go dla mnie podać bądź znaleźć był bym wdzięczny.

  2 pytanie czy kod iban może być z dowolnego rachunku jeśli nie to skąd bp mogę dostać Może trochę głupie pytanie ale 1 raz dokonuje wypłaty z AP. A i jeszcze małe pytanko jak dodam ten bank do wypłat to w dalszej jednostce czasu będę mógł dodać nowy bądź usunąć/edytować obecny. Pozdrawiam

 11. @Mateusz
  kod swift/bic dla pekao PKOPPLPW jest na stronie swift.przelew.com. Aby sprawdzić czy jest prawidłowy użyłem strony:
  swift.com/biconline/index.cfm?fuseaction=display_bichome

  po prawej wpisałem kod swift/bic i wyskakują banki pekao. Wynika z tego, że jest prawidłowy. Musisz jeszcze sprawdzić w jakim mieście masz swój oddział bo od tego też w tym wypadku różni się kod SWIFT/BIC.

 12. Magda

  witam,
  mam problem i proszę o pomoc! 01 wrzesnia wysłałam przelew z wielkij bytanii do polski niesety pieniadze jeszcze nie dotarły na konto. w banku pinformowano mnie że zajmnie to do 4 dni roboczych (własnie dziś minęły), kiedy próbowałam się dowiedzieć czegoś na infoliniach, banki odsyłały mnie od jednego do drugiego. czy istnieje jakikolwiek spoób aby dowiedzieć się gdzie w danym momencie znajdują się pieniądze?
  dziekuję serdecznie za jakiekolwiek wskazówki

  • tego raczej nie sprawdzisz. Możesz jedynie dzwonić do banków i się pytać. Jeżeli ten drugi bank nie przyjął przelewu z banku z Wielkiej Brytanii to będzie jego cofnięcie, wtedy musisz doliczyć kolejne 4 dni na zwrot.

 13. Marek

  Co to jest Branch Number (BSB)i czy dodaje się go do numeru konta w przelewach międzynarodowych, jaśli tak to gdzie?

 14. Paulina

  Witam serdecznie. Chciałam zrobić przelew z bzwbk na konto w angielskim banku Barclays Bank,ale panie w bzwbk oczywiście nie znają kodów,a ja za bardzo nie umiem ich znależć.Bardzo proszę o pomoc! Dziękuję!

  • Paulino, kod swift/bic dla Barclays Bank to BARCGB22. Znalazłem go na stronie tego banku, źródło: ask.barclays.co.uk/contact/faq/travel_international/iban

   „You may be asked to quote a SWIFT code when, for example, you are receiving money from abroad. For Barclays UK this is BARCGB22.”

 15. Anna

  Witam,
  musze dokonac transakcji przelewu należnych mi pieniędzy z tytułu sprzedaży akcji w USA. Kiedy chcę wprowadzic dane mojego konta dolarowego, system wymaga ode mnie podania „kodu posredniego SWIFT” oprócz własiwego kodu SWIFT. Nie jest to powtórzenie tego samego kodu, bo wyskakuje błąd. Konto mam w banku Raiffeisen. Czy ktos może mi pomóc?

  • Anna, nie chciałbym wprowadzić Cię w błąd, ponieważ słyszę o takiej sytuacji po raz pierwszy. Myślę, że będzie to pewna część włąsciwego kodu SWIFT, ale najlepiej byłoby jak byś skontaktowała się z Raiffeisen Bank – raiffeisen.pl, na dole masz zakładkę kontakt.

 16. Vasyl

  Witam.
  Jestem z Ukrainy, mam takie zapytanie. W jakim banku lepiej zalozyc konto dla takish celej: bende kupowac co-nieco na niemeckim ebay.de, PayPal tam bardzo zadko uzywany, tylko Prelew bankowy. W domu nie moge tego zaplacic(rachej moge ale to zbyt drogie – SWIFT), mieshkam w kilku km od Polski i mam duzo znajomyh w polsce ktuzy mogom zalozyc konto dlia mnie. Mushe miec dostemp internetowy do konta i mozliwosc dystancyjnego pzelewu. W jakim banku lepiej zalozyc konto(z duzyh).
  Dzienkuje za odpowied
  Sorry for error.

  • Vasyl,
   jeśli chciałbyś mieć zerowe utrzymanie konta to polecam mBank – typowy internetowy bank. Jeżeli chciałbyś propozycję z tych dużych banków to polecam PKO – ale tutaj już są opłaty, niewielkie ale są.

 17. Tomek

  Witam – mam pytanko – muszę posłać zaliczkę na wakacje do Czarnogóry i własciciel podał mi dużo danych
  Najpierw Intermediary bank i jego SWIFT – bank niemiecki
  Później w 2 pozycji Bank Czarnogórski jego SWIFT i pozycja „Party Identifier – 12 cyfr i EUR na końcu
  w 3 pozycji podał swoje dane i numer konta – ME i 20 cyfr.

  W mbanku mam konto i wszystko wygląda OK, tylko nie ma żadnej pozycji na tę cześć „Party Identifier” – czy bez tego też to dojdzie?? Nie wpisywałem jako bank odbioorcy tego banku pośredniczacego niemieckiego tylko ten czarnogórski – bo nie ma tam żadnej takiej pozycji.
  Proszę o odpowiedź czy dobrze wypełniłem z góry dziękuję

  • Tomku,
   gwarancji nie mogę Ci udzielić, że dobrze wypełniłeś. Najważnijszy jest IBAN, czyli u Ciebie 3 pozycja i SWIFT, ponieważ po tym kodzie identyfikowany jest bank odbiorcy. Myślę, że jeżeli nie ma pozycji „Party Identifier” to widocznie mbank, nie wymaga takiej informacji, ale żebyś mógł się upewnić to polecam krótką i konkretną rozmowę z konsultantem na mCzacie.

 18. Paula

  Witam!
  Jeżeli wysyłając przelew nie wpiszę kodu BIC to przelew dojdzie?? IBAN wpisany… Proszę o odpowiedź…

  • Paula,
   Daje 10% szans, że dojdzie. Kod BIC określa do jakiego banku ma być kierowany przelew. Dla przykładu to jest tak jakbyś wysyłała list i nie wpisała kodu pocztowego.

 19. Łukasz

  witam
  Proszę o pomoc,musze wysłać pieniądze z polski do barclays banku w anglii i nie wiem co potrzebuje jakich numerów,z góry dziekuje za pomoc

  • Łukaszu, potrzebujesz:
   -nazwę i adres banku banku w Anglii
   -kod BIC/SWIFT banku
   -numer rachunku(numer w postaci IBAN, czyli z przedrostkiem kodu państwa. Dla Anglii z tego co pamiętam będzie GB)
   – dane adresata

 20. Ania

  Witam
  Mam rachunek w Kredyt Banku i muszę wysłac przelew w USD. Wszystkie numery mam, ale interesuje mnie zaznaczenie kosztów tego przelewu. Są trzy możliwości: OUR, BEN,SHA. Pani powiedziała zeby zaznaczyc SHA bo i tak bank w Stanach pobierze jakieś opłaty. A ja chce ten przelew na własny koszt zrobic. Czy to jest prawda?? I co zrobic żeby doszła cała kwota??

  • Ania,
   Jeżeli Pani powiedziała żeby zaznaczyć SHA to tak zrób. Natomiast jeśli chodzi o opłatę, którą pobierze bank w Stanach to nie zmienisz tego w ten sposób żeby tą opłatę pobrał Kredyt Bank. Moim zdaniem, jeżeli chcesz opłatę na siebie wziąć, którą pobierze później bank w Stanach to wyślij więcej pieniążków o tą ilość jaką wyniesie opłata.

 21. Jola

  Witam, kupiłam buty na ebay, mam prośbę czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak i czy muszę dokonywać zmiany danych w niemieckich numerach konta KTO ####867800 BLZ ####0111 SEB Bank dokonując przelewu z polskiego nordea , bardzo będę wdzięczna!

 22. Gośka

  Nie umiem wysłać przelewu z citibanku w Wielkiej Brytanii do Citibank Online w Polsce. Prosze o pomoc, bardzo pilne!

 23. Marcin

  Witam,
  potrzebuje pilnie przelac pieniadze z mojego banku Peako SA na swoje konto w banku amerykanskim Citibank. W opcjach na swoim polskim koncie mam : przelew walutowy i w jednej z rubryk pytany jestem o numer BIC (rozumiem ze to to samo co Swift?)
  kazda proba wpisania podanego mi swift zakonczona jest niepowodzeniem, obawiam sie tez mojego zbyt krotkiego numeru konta tylko 10 cyfer
  podam co dostalem w banku Citi w USA:
  Swift: CITIUS33
  Routing: 321171184
  Numer konta: 1234567890 (fikcyjey numer)
  Addres: przykladowo San Jose

  prosze o pomoc jak ja to mam wpisac do rubryki ? czy routing mam polaczyc z numerem konta? w usa nie ma tez numerow IBAN wiec czy jest realna szansa na przelew? Przebywam poza granicami Polski (jakby ktos radzil zakladanie konta Citi w PL – tam mam drzwi za soba zamkniete :).

 24. Ania

  Marcin,
  spróbuj wpisac Swift :CITIUS33XXX lub poszukaj dokładniej na stronie http://www.swift.com/biconline/ (wpisz po prawej stronie Twój SWIFT i szukaj:-))

  Routing wpisz w informacjach dodatkowych-jeśli masz taką lub podobną rubrykę. To jest nr banku w Stanach. Nie łącz go z nr konta.

  Chyba dobrze mówię…jak myślisz Kamil??

 25. Marcin

  witam,
  chyba znalazlem sie w niezlej pulapce nie do przejscia…

  w banku w USA dostaje taka informacje
  – For international wires, please also include:
  – Citi SWIFT Code: CITI US 33
  – International routing number: 021000089
  A $10.00 incoming wire fee will be assessed to your account.

  szukajac SWIFT nie dostaje dodatkowych 2 lub 3 liter/cyfr!
  nie probowalem ze spacjami 🙂 ale juz wszystko jest chyba mozliwe…
  kazde XX XXX to caly czas Ney York itd nigdzie nie ma San Francisco lub San Jose

  albo

  PEKAO SA jest nie do przejscia ze swoimi rubrykami na „przelew walutowy”
  i trace pieniadze na polaczenia z infolinia a tam co trzecia osoaba !!! ma blade pojecie ale nic nie pomaga… (jak slysze jak sie miota z odpowiedziami dzwonie jeszcze raz i jeszcze raz az trafie na kogos kto cos wie ale recytuje te same formulki… zero pomocy)
  nieprawdopodobny brak kompetencji – przy okazji innych spraw zwiazanych z moim kontem zostalem 4 razy blednie poinformowany az trafilem na „polecony” przez znajomego numer w moim oddziale w warszawie gdzie KTOS udzielil mi sensownej odpowiedzi i udalo mi sie wykonac potrzebna operacje (inny razem bym sie poddal i uznal ze „sie nie da” ale by;em uparty i „dalo sie”) jezu rece opadaja … w US nie jest lepeiej 🙂 ale jesli ktos czegos nie wie zlatuje sie kilka osob i nie pozwoli mi wyjsc jesli nie zalatwi mi tego.

  jestem w martwym punkcie, w pon udam sie do wiekszego oddzialu banku CITI i moze trafie na kogos o kogo uzyskam informacje

 26. BASIA

  MARCIN

  czy udało ci się z tym przekazem .
  CITIUS3 to SWIFT do Centrali Citibank w NY , wszystkie przekazy przechodzą przez Head Office.
  BIC Code do innego miasta wpisuje sie w innej rubryce ,
  jeżeli chciałbyś szukać pomocy w Banku to radzę w departamencie przekazów lub operacji zagranicznych w oddziale nic nie będą wiedzieli.
  Każdy bank ma książkę kodów BIC z adresami Swift ale własnie w tych departamentach ludzie są najbardziej zorientowani.

 27. KATARZYA

  MAM PROZBĘ MĄŻ CHCE MI PRZELAC PIENIADZE Z BANKU Barclays DO POLSKI NA KONTO Mbank CO POTRZEBUJE CO POTRZEBUJE.PROSZĘ O ODPOWIEDZ. Z GORY DZIEKUJE.

 28. laurka

  Witam
  mam problem.musze zrobic przelew do banku Barclays w Wielkiej Brytanii,mam swift i mam nr konta IBAN,ale cały czas wyskakuje mi, iż jest on nieprawidłowy.Poprzedzam go przedrostkiem GB,ale cały czas jest to samo.Jest to nr 14-cyfrowy i z tego,co wiem,absolutnie prawidłowy.W czym może tkwić problem?

 29. Marcin,
  Przepraszam za tak późną odpowiedź.
  Jeżeli są aż tak duże problemy, nie jestem zbytnio w temacie. Może warto byłoby przelać pieniążki za pośrednictwem np. AlertPay?

 30. KATARZYNA,
  jeśli chodzi o mBank odpowiedź znajdziesz tutaj: http://www.mbank.pl/przewodnik/faq/?category=28 w pytaniu: „Jak prawidłowo zaadresować przelew przychodzący z zagranicy?”

  Cytuję:
  ” * numer rachunku: PL CC 11402004 0000 CCDD XXXX XXXX*
  * imię i nazwisko odbiorcy: JAN WIRTUALNY lub nazwa firmy w przypadku przelewu na rachunek firmowy,
  * adres odbiorcy: ul. POZIOMKOWA 10 A, 12-300 ŁOMŻA
  * tytuł przelewu: REFUNDACJA KONFERENCJI
  * nazwa i adres banku odbiorcy: BRE Bank S.A. INTERNET BANKING, al. Piłsudskiego 3, 90-368 Łódź
  * kod BIC/SWIFT BRE Banku: BREXPLPWMBK
  *gdzie: PL – kod kraju odbiorcy, CC – cyfry kontrolne, 1140 2004 – numer rozliczeniowy/SORT CODE mBanku, 0000 – stałe zera, CCDD – typ rachunku, XXXX XXXX – właściwy 8 znakowy numer rachunku.”

 31. Aga

  witam,

  zostałam zakwalifikowana na wyjazd stypendialny z programu Erasmus. Przy podaniu konta potrzebnego do przelewu podalam wszystkie dane poprawnie, ale pomylilam adres banku zamiast odzialu we Wroclawiu wpisalam oddzial w lodzi, czy mimo wszystko przelew dotrze??

  • Aga,
   W przelewach zdecydowanie najważniejszy jest numer konta. Jeżeli numer rachunku wpisałaś poprawnie to przelew dojdzie, bez względu na adres.

   Pozostałe dane(adres) przydają się w przypadku gdybyś pomyliła numer konta i chciałabyś odzyskać pieniążki. Wtedy masz podstawę do uzyskania zwrotu, gdyż pieniążki trafiłyby do właściciela, który ma inny adres niż ten, który wpisałabyś przy dokonywaniu przelewu.

 32. Jasmin

  Witam,
  myślałam, że sobue sama poradze ale juz od godziny przeszukuje różne strony w internecie i nie udało mi się znaleźć informacji o kodzie BIC/SWIFT banku: TURKIYE IS BANKASI A.S. tzn znalazłam taki :ISBKTRISXXX ale nie jestem pewna czy to jest poprawny numer. Moge prosić o pomoc w weryfikacji?
  I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie pozycji : „Statystyczny tytuł płatności.” Nie mam pojęcia co wybrać- tam jest wypisane masę jakich usług a ja chcę dokonac zwykłego przelewu zasilającego konto a ta pozycja jest obowiązkowa

  • Jasmin,
   Znalazłem kilka stron z informacjami kody bic/swift tego banku. Najbardziej wiarygodna wydaje mi się ta: http://www.adrbnymellon.com/custodian_network.jsp
   Tutaj na liście znajduje się właśnie TURKIYE IS BANKASI A.S. . Lista banków jest dość długa, aby szybko znaleźć ten bank użyj przycisku F3 i wpisz „turkiye” – oczywiście zakładając, że używasz przeglądarkę FireFox 🙂

   Sprawdź jeszcze czy zgadza się adres tego banku.

 33. marzena.ps

  Proszę o pomoc.Z wakacji spędzonych na Węgrzech przywieżliśmy pamiątkę w postaci mandatu:( za przekroczenie prędkości o 25km.Mandat przyszedł pocztą i wypełniony był druczek pocztowy,który mogę opłacić jedynie na Węgrzech a na razie sie tam nie wybieram.
  Dane odbiorcy:
  VESZPREM MEGYEI
  RENDOR-FOKAPITANYSAG
  VESZPREM, BAJCSY ZS.U.Z.
  ADOSZAM 15720632-2-51
  NR RACH HU7110048005-01451643-00000000
  Do dokonania przelewu potrzebuję BIC tego banku a nie mam pojęcia skąd go wziąść.Angielskiego niestety też nie znam więc nie bardzo umię szukać na jakiś stronach.

 34. aga

  Witam serdecznie!!!

  Mam zapytanie odnosnie tych IBAN i SWIFT,mając konto w banku spółdzielczym,osoba bedąca w belgii probowała mi przesłać dwa razy pieniazki i niestety zostałe one spowrotem odsyłane.O co chodzi był podawany iban i swift.Nie wiem co jest grane tak naprawde.proszę o pomoc.

  • @aga,
   ciężko cokolwiek powiedzieć mi na ten temat. Być może był podany błędnie kod swift. Nie widziałem dowodu nadania przelewu, więc ciężko coś jednoznacznie stwierdzić. Na pewno coś było błędnie podane.

 35. Malwina

  Witam!
  Posiadam dwa rachunki bankowe: jeden iPKO w Polsce a drugi w USA w Bank of America. Chcialabym przelac pieniadze z polskiego konta na amerykanskie. Jesli ona rachunki naleza do mnie to czy ma to jakies znaczenia ktora strona pokrywa koszty (SHA, BEN, OUR)? I jaka walute banku powinnam wybrac:
  spot – oznacza postawienie kwoty polecenia wypłaty do dyspozycji banku otrzymującego polecenie wypłaty w drugim dniu roboczym następującym po dniu przyjęcia zlecenia polecenia wypłaty,
  tomnext – oznacza postawienie kwoty polecenia wypłaty do dyspozycji banku otrzymującego polecenie wypłaty, w dniu roboczym następującym po dniu przyjęcia zlecenia polecenia wypłaty,
  overnight – oznacza postawienie kwoty polecenia wypłaty do dyspozycji banku otrzymującego polecenie wypłaty, w dniu przyjęcia zlecenia polecenia wypłaty

  Z gory dziekuje za udzielenie odpowiedzi!
  M.

 36. Greg

  wróciłam, zostało mi parę funtów w Barclays Banku w GB, widzę je online, ale nie wiem jak je wypłacić czy przelać na bank krajowy tutaj
  help

 37. agnieszka

  Mam problem jak przelać pieniądze z postbanku w Niemczech do polski jak nie posiadam tych kodów o których pisaliście w polsce mam .Proszę o pomoc

  • agnieszka,
   Musisz zadzwonić do banku w Polsce, do którego chcesz wysłać pieniążki i dowiedzieć się o ten kod. Kod też powinnaś znaleźć na stronie banku. Niestety nie podałaś nawet nazwy banku, do którego chcesz przelać pieniążki, więc nie mogę Ci konkretnie pomóc.

 38. agnieszka

  Jestem w Polsce i chciałabym zrobić przelew z Niemieckiego banku postbank do polskiego Pekao Sa to muszę mieć konto internetowe takie sobie tu założyłam ,ale z Niemieckim kontem pewnie jest tak samo.Czy trzeba zalogować się na onlinebanking i zdobyć kod pin do takiego konta?

 39. Joanna

  A numer banku zachodniego BLZ?
  Znajomy z niemiec chce mi przesłac euro na konto walutowe w wbk i potrzebuje BLZ mojego banku czyli numer banku.
  Nie chodzi mi tu o swiwf czy bic ani iban TYLKO o numer banku, Niemcy zawsze to wymagaja i co mam mu podac? jak u nas nie ma takiego czegos.

 40. aga

  witam, mam pewien problem. mam nadzieje ze pomozecie mi go rozwiazac 🙂
  potrzebuje wyslac przelew do australii ze swojego konta w ing bank slaski.
  mam podany swift, bsb number (6cyfr) i nr konta (8cyfr). gdzie mam umiescic bsb numer? w ing wymagaja chyba rzedu 26 cyfr (iban). a to jest bank australijski. czy mam pominac bsb numer? i w miejscu nr konta wystukac tylko te 8cyfr? przejdzie? hmmm mam problem z wypelnienie m przelewu. z gory dziekuje za wszelkie porady, pozdrawiam

   • Kaja

    Witam. Wczoraj znajomy wysylal ze swojego konta pieniadze do mojej siostry do PL z Niemiec. IBAN sie zgadza jednak znajomy popelnil katasrofalny błąd, mianowicie wpisal zupełnie inny BIC. Czy pieniadze wroca na jego konto automatycznie? Bank powinien odrzucic niepoprawnosc no ale niby przelew przeszedl…

 41. Monika

  Potrzebuje podać numer konta w Niemczech,aby urząd mógł mi na niego przelać pieniążki… jak mam podać kod: IBAN czy BIC? Z góry dziękuje za odpowiedź.

 42. Ania

  Witam, Probuje zrobic przelew do PEKAO SA z Tajwanu za posrednictwem lokalnego banku. Dwa razy przelew zostal zawrocony z wyjasnieniem z banku zachodniego w Poznaniu, ze ‚currency does not much account’. Przelew robilam i w EURO i w USD. Dzwonilam do PEKAO w Polsce i do Banku Zachodniego, NIKT nie jest w stanie mi wyjasnic o co chodzi. W banku na Tajwanie dowiedzialam sie ze bankiem posredniczacym jest bank w Niemczech ktory wysyla pieniadze do zachodniego a ten do PEKAO. W internecie widze, ze wiele osob ma problem z przelewami do PEKAO, ze sa odrzucane. Moze wiesz o co chodzi? Dziekuje.

 43. gosc

  Mam nastepujacy problem z bankiem city czekam na przelew miedzynarodowy juz od ponad miesiaca dowiedzialem sie ze przelew byl w polsce ale ze wzgledu na podane IMIE w przelewie bank stwierdzil ze nie sa to poprawne dane nazwisko oraz numer konta oraz swift byl poprawny .Bank trzymal pieniadze przez okolo 2tyg i odeslal je spowrotem niepowiadamiajac klienta ze jest nastepujacy problem to bylo 10lipca jak pieniadze wyszly spowrotem z banku .Moje pytanie brzmi czy bank moze tak robic i ile teraz to bedzie to trwalo?

 44. Ania

  Widze, ze nie ma komentarza do tego co napisalam, szkoda. Poza tym banki nie chca zrwocic mi prowizji, ktore pobieraly w obie strony, tzn. kiedy robilam przelew i kiedy zostal odrzucony!!! To za co ja place skoro oni nie wykonali swojej roboty bo pieniadze nie dotarly?

 45. Ania

  Dowiedzialam sie na ktorejs z kolei infolini o co chodzi, moze sie komus przyda. Zeby zrobic przelew do PEKAO z zagranicy konto musi byc walutowe, malo tego niektore konta w tym banku sa np. tylko w euro lub tylko w dolarach. Te niewalutowe oczywiscie tylko w PLN bez mozliwosci przewalutowania. Niestety nie wszystkie osoby z banku siedzace na infolini o tym wiedza. Za konta walutowe sa jakies dodatkowe oplaty, dlatego firmom sie to nie oplaca i otwieraja najtansze a potem dziwia sie ze klienci z zagranicy nie moga robic przelewow. Prowizji straconych na odrzucony przelew banki nie zwracaja.

 46. TO JEST WSZYSTKO NIEAKTUALNE. ZAMIAST TEGO WPISU POWINNA BYĆ ZAMIESZCZONA NASTĘPUJĄCA INSTRUKCJA:
  1. KOPIUJEMY NUMER KONTA ZE SWOJEGO BANKU – 28 CYFR
  2. WCHODZIMY NA SWIFT.COM I SZUKAMY NASZEGO BANKU – TO JEDYNA STRONA Z WIARYGODNYMI INFORMACJAMI.
  3. DODAJEMY KOD KRAJU:
  OSTATECZNIE MAMY :
  PL + SWWIFTTT +
  NIE WIEM CZEMU GOOGLE INDEKSUJE NIEAKTUALNE INFORMACJE NA PIERWSZYM MIEJSCU, ALE TO PEWNIE PRZEZ TO, ŻE MAJĄ WAŻNIEJSZE RZECZY NA GŁOWIE. JAK NP. INDEKSOWANIE POPRAWNIE POLITYCZNYCH NEWSÓW I PRZECZESYWANIE ZASOBÓW.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *