Jak zdobywać poleconych? Reklama w programach do zarabiana w internecie [#1]

6682 52
This entry is part 1 of 1 in the series Jak zdobywać poleconych?
 • Jak zdobywać poleconych? Reklama w programach do zarabiana w internecie [#1]

Wielu czytelników zadaje mi pytanie jak zdobywać wielu poleconych w programach do zarabiania w internecie? Sposobów jest naprawdę wiele. Postanowiłem zdradzić moje dotychczasowe doświadczenia w tej kwestii w serii artykułów na ten temat.
Pierwszy sposób to reklama w innych programach do zarabiania w internecie. Jest to jeden z najbardziej efektywnych sposobów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że znakomita większość osób, które oglądają płatne reklamy (klikają w linki, czytają e-maile, oglądają reklamy wyświetlane w barach czy przeglądarkach) to ludzie tacy jak Ty, szukający możliwości zarobienia pieniędzy w internecie. Uczestnicząc w programie z jednej strony zarabiają, natomiast z drugiej strony wciąż poszukują lepszych źródeł, lepszych programów. Czemu nie dać im na tacy programu, który jest naprawdę dobry?
Taka osoba będzie zadowolona co najmniej z dwóch powodów:

 • w programie gdzie zarabia pojawiła się płatna reklama, za którą zarobi pieniądze
 • reklama wskazała jej dobry program, gdzie być może zarobi jeszcze więcej

Dla Ciebie oznacza to tylko jedno: masz poleconego!!!

Jakie narzędzia służą do reklamy programu?

Podstawowe narzędzie to tzw. link referencyjny, czyli unikalny dla każdej osoby link do programu, zawierający Twój identyfikator. Po kliknięciu takiego linka, osoba która się zapisze będzie Twoim poleconym. Linki referencyjne charakteryzują się tym, że składają się z adresu internetowego do programu zakończonego Twoim identyfikatorem (nickiem, numerem użytkownika). Na przykład mój link referencyjny do najpopularniejszego obecnie bux’a, czyli NeoBux.com wygląda następująco:
http://www.neobux.com/?r=kamil90
Dodatkowo większość programów udostępnia również swoim użytkownikom kreacje reklamowe w postaci bannerów. Tak więc zamawiając reklamę w jakimś programie do zarabiania w internecie koniecznie trzeba mieć link referencyjny (dobrze jest mieć także adres do bannera reklamowego – jeśli chcesz zamówić reklamę w formie wyświetlania bannera reklamowego).

Gdzie zamawiać reklamy?

To już temat rzeka, ile programów do zarabiania w internecie – tyle potencjalnych miejsc gdzie możesz zamówić reklamę i reklamować swój program.

Ja osobiście przyjąłem następującą strategię. Reklamuję programy, które płacą dość wysokie stawki za klikanie w reklamy. Reklamę staram się umieszczać z kolei w programach, które płacą dość niskie stawki a tym samym sama reklama jest stosunkowo tania.

Taka zależność zachodzi na przykład pomiędzy bux’ami a polskimi programami typu „czytanie płatnych e-maili”. Jak wiadomo większość bux’ów płaci $0.01 za każde kliknięcie oraz 100% za kliknięcie osoby poleconej. Jak widać potencjał do zarabiania dużych pieniędzy przez poleconych jest ogromny. Podobnie rzecz się ma z surfbarami. Za przeczytanie e-maila w polskich programach reklamowych dostajesz zazwyczaj 1 grosz, czyli połowę tego co w bux’ach.

Reklamy nie są za darmo. Należy za nie zapłacić. Jeśli masz fundusze i jesteś skłonny je wydać to po prostu kupujesz reklamę. Jeśli ich nie masz obecnie lub nie jesteś skłonny wydawać pieniędzy to tez jest na to rozwiązanie. Zapisujesz się do programu, gdzie będziesz chciał zamawiać reklamy i po prostu zarabiasz tam trochę pieniędzy aby potem je wykorzystać na reklamę innych programów, tych gdzie naprawdę chcesz zarabiać. Jak tak właśnie robię w poniższych polskich programach. Zarabiam, a potem wykorzystuję zarobki na reklamę.

Wykaz programów, gdzie warto zamawiać reklamę (rozwiń link) ↓↑

Wystarczy zapisać się do kliku lub kilkunastu programów, kupić reklamę lub zarobić na nią i reklamować swoje programy. Poleceni mogą naprawdę zdziałać cuda.

Przykład

Ok, prześledzimy teraz na przykładzie zdobywanie poleconych w ten sposób, reklamując wybrany program w innej firmie do zarabiania w internecie. Na początek kilka założeń:

 1. reklamujemy bux NeoBux.com
 2. reklamujemy za pomocą e-maila reklamowego
 3. reklamujemy w podobno najlepszej polskiej firmie CentrumReklamy.com

Po pierwsze znajdujemy nasz unikalny link referencyjny w programie NeoBux.com. Jest on w sekcji „Banners” (adres strony programu z końcówką Twojego nicka lub identyfikatora).

Reflink, czyli adres referencyjny zazwyczaj jest umieszczany w następujących miejscach po zalogowaniu się do programu: Banners, Promotion Tools, Referral Links, Referral Tools lub po prostu obok statystyk zarobków.

Po drugie zamawiamy reklamę w Dolarek.com. W tym celu rejestrujemy się (lub logujemy jeśli już jesteś wcześniej zarejestrowany/zarejestrowana). Udajemy się do sekcji „Reklama”, wybieramy rodzaj reklamy – w naszym przypadku płatny e-mail (w zależności od naszych możliwości dobieramy cenę i zasięg reklamy) i wypełniamy formularz zamówienia.
Dobrze jest przygotować sobie fajny, zachęcający tytuł reklamy (tak będzie zatytułowany nasz e-mail reklamowy, więc dobrze będzie jeśli zachęci on do przeczytania tej wiadomości). W treści warto również napisać klika słów o reklamowanym programie. Ważne jest aby pisać prawdę, nie zmyślać i nie upiększać rzeczywistości. Na dłuższą metę nie przyniesie to żadnych korzyści, gdyż czytelnicy zaczną omijać Twoje reklamy, jeśli nie będą one zgodne z rzeczywistością.

Warto przejrzeć szczegóły ofert programów aby od razu na początku nastawić się czy reklamy będziemy kupować, czy na nie zarabiać i potem ze swoich zarobków je realizować. Nie wszystkie programy dają taką możliwość. Sam stwierdzisz co jest dla Ciebie najbardziej opłacalne.

Teraz wystarczy tylko poczekać, aż reklama zostanie wyemitowana. Zazwyczaj trwa to do kilku do 48 godzin. Potem już tylko sprawdzać w „Statystykach reklamy” jak wygląda klikalność w naszą reklamę i ilu poleconych nam przybywa w reklamowanym programie.

Ten mechanizm można wykorzystywać dowolnie, w zależności od tego jakie efekty chcesz uzyskać. Im więcej będziesz reklamował – tym więcej zyskasz w postaci poleconych, którzy będą zarabiać na Twoje konto. Warto jest też obserwować, które programy są reklamowane w danej firmie. Dublowanie reklam oczywiście obniży ich efektywność. Najlepiej reklamować te firmy, których nikt jeszcze nie reklamował lub ewentualnie odczekać kilka dni zanim zareklamujesz program, który ktoś inny właśnie pokazał użytkownikom.

Na koniec powodzenia w reklamowaniu i wielu aktywnych poleconych.

Masz jakieś doświadczenia w reklamowaniu reflinka? Osiągnięcia, niepowodzenia? Podziel się swoją opinią i napisz komentarz.

W kolejnym artykule z tej serii pokaże jak reklamować się w firmach zagranicznych na przykładzie reklamy bannera z linkiem referencyjnym (reflinkiem).

Total 2 Votes
1

Podpowiedz, jak mogę poprawić ten wpis?

+ = Verify Human or Spambot ?

Artykuł napisał

Zarabianiem przez internet interesuję się od 2006 roku. Przez te lata próbowałem różnych metod. Tworzyłem strony i zdobywałem doświadczenie, którym teraz chcę się dzielić. Z zawodu jestem technik informatyk, ukończyłem studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Posiadam certyfikat ECDL Expert.

52 komentarze w "Jak zdobywać poleconych? Reklama w programach do zarabiana w internecie [#1]"

 1. gość

  Załozmy ze mamy duzo poleconych, kwota wyplaty w naszym serwisie wynosi 10$, uzbieralismy na przyklad 150$, to czy jezeli na przyklad taka duzą sumę nie bedziemy wyplacac przez jakis czas do zadnego banku z naszego serwisu, to czy te pieniadze nie przepadna?

  z gory dziekuje za odpowiedź

 2. Nie przepadną. Aczkolwiek należy uważać, żeby przypadkiem program się nie zwinął, wtedy kasa przepada.
  Podstawowa zasada w zarabianiu w internecie – masz minimum do wypłaty, wypłacaj.

 3. Xneo

  Jak wygląda sprawa z opodatkowaniem pieniędzy w buxie? Chciałbym dowiedzieć jak się wypełnia papiery takie jak PIT zależnie od Polski czy USA.
  Proszę o szczegółowe informacje.

 4. vere: A możesz podać odpowiedni przepis, z którego wynika, że są nielegalne? Od razu podpowiem, nie ma takiego przepisu. Zarabianie w bux’ach i innych jest jak najbardziej legalne.
  Sporna może pozostać kwestia rozliczeń z fiskusem, ale do chwili obecnej też jest to „czarna dziura”. Obawiam się, że jak pójdziesz do skarbówki to nie otrzymasz klarownej odpowiedzi.
  Zbig: jak chcesz łatwo zarobić to zagraj w lotka, może uśmiechnie się szczęście. W internecie zarabia się jak wszędzie, im więcej poświęcisz czasu i zaangażowania, tym lepsze efekty otrzymasz. Poczytaj najpierw kilka artykułów, zadaj konkretne pytania jak czegoś nie rozumiesz. Bo na prośby w stylu „nic nie rozumiem” nie mam za bardzo sposobu żeby pomóc.

 5. slawek272

  witam.
  wykupiłem kilka reklam w różnych polskich programach do zarabiania i chyba ci ludzie co klikają już się zapisali do tego programu co reklamuje, ale nie tracę nadziei może ktoś jeszcze się do mnie zapisze. jak na razie zero odzewu. ale wpadłem też na trochę inny pomysł zdobywania poleconych. założyłem fikcyjne konto w znanym portalu klasowym (bez reklamy portalu) i tam umieściłem swoją reklamę, i zapraszam ludzi. jeżeli ktoś się zapisze i zdobędę kilku poleconych to napisze. pozdrawiam

 6. slawek272

  Wielkie dzięki kolego MarcinieZ (mam nadzieje że mogę mówić kolego) dzięki tobie i twoim radom odnośnie zdobywaniu poleconych, udało mi się kilku zdobyć po umieszczeniu reklam na polskich buxach, a w sumie jest to chyba dla nas wszystkich ważne, czyli pozyskiwanie nowych poleconych. Jeszcze raz wielkie dzięki za rady. pozdrawiam

 7. Zależy co reklamowałeś i jaką formę reklamy wybrałeś. Jeśli reklamowałeś program, który jest już „nasycony” reklamami, długo na rynku, dużo osób go reklamuje to i wyniki mogą być słabe.

 8. A ja mam jeszcze jedno pytanie. Jak wypromować swojego bloga/stronkę? Po wpisaniu w google mainbux, moja stronka (http://www.buxy.tnb.pl zapraszam :P) znajduje się na 3-4 stronie. 1 osoba weszła przez wyszukiwanie mainbux, ale jak zrobić, żeby strona była na 1-2 stronie w googlach? Wiem, powiesz że pisać artykuły, zgadzam się, ale oprócz tego coś trzeba zrobić… proszę o odpowiedź i pozdrawiam, oskar1233.

  • Piotr

   Witaj możesz promować swojego bloga umieszczając go w katalogach stron. Lub dawać interesujące komentarze na innych blogach z tematyką twojego bloga i kiedy będziesz dodawał komentarz to na większości blogów jest możliwość wstawienia linka do swojego bloga lub strony. Możesz spróbować zarejestrować się w programach wymiany ruchu tylko są to najczęściej anglojęzyczne programy. Ale spróbować nie zaszkodzi. Poza tym ważna jest aby na stronie znajdowały się linki o wysokiej wartości .

 9. miomo

  wiesz co umieściłem baner na proponowanych sttronach i już było koło 400 wyświetleń banera a nikt w niego nie kliknął co zrobić żeby ludzie klikali i się zajerestrowali???

  • są firmy które są juz przereklamowane, np. neobux. Przy mailingach bardzo ciężko jest o poleconych a co dopiero przy wyswietlaniu bannera

 10. montgar

  Ja natomiast mam inny pomysł na „szukanie” referowanych. Wiadomo, że są fora w których tworzone są tzw. łańcuszki poleconych. Zapisujesz się do buxa przez reflink osoby wyżej, a ktoś pod tobą zapisuje się do ciebie. Jest to jednak zdobywanie mało efektywne, bo zdobywasz najwyżej 1 poleconego. Można również tak jak zostało to opisane wyżej reklamować swojego reflinka(zamawiać reklamy). Istnieje też inny sposób, no i on jest chyba najmniej lubiany, wysyłania gdzie popadnie linków referencyjnych. Wszystkie te możliwości mają jednak tę wadę, że referowani niekoniecznie muszą być aktywni.
  Teraz przejdę do moim zdaniem najlepszego sposobu zdobywania poleconych. Najlepiej więc jest znaleźć forum(grupę) która zajmuje się wymianą reflinków między sobą. W skrócie wygląda to tak, że ty zapisujesz się na buxy osób i im klikasz, ale w rewanżu one zapisują się na wybranego przez Ciebie buxa i też Ci klikają.

  • zgadza się, jest mnóstwo sposobów na zdobywanie poleconych. Zauważ, że autor artykułu skupił się reklamie w programach do zarabiania w internecie a nie na wymianach, łańcuszkach itp

 11. tomitomcio3

  moim zdanie wlasnie dobry sposobem jesli ktos ma wiecej czasu jest wymiana linkami… tworzy sie grupka 30 osob kazdy ma swoja firme i inni klikaja dla Ciebie a Ty klikasz do nich

 12. Ja z chęcią przystąpie do takiej grupki. Mam jak dotychczas konto tylko na bux.to i szukam ludzi, którzy chcą się zapisać. Z chęcią przystąpię do innej grupki „pod” kogoś.

 13. Dawid

  gangsters.pl/[wymoderowano] zobaczcie czy to jest link polec.. bo kolega mi go przyslal ale ja nie chce wejsc bo mnie pewnie wkreca. pomocy!!

 14. szymek

  Witam. OD 3 dni mam konto na bux.to. Mam na nim już $0,79, narazie uzbierałem tyle z mojego klikania, nie mam żadnych poleconych:/. Wysyłałem przypadkowym użytkownikom z „NK” mój link polecający i opis instrukcji jak zacząć tam zarabiać ale chyba nic z tego….w ogóle nie podniosło mi się saldo. Prosze o pomoc. Chciałbym zdobyć 4-5 poleconych którzy by się w to zaangażowali. jeszcze raz proszę o pomoc.

  • szymek,
   zapewne jeszcze o tym nie wiesz, ale Bux.to to scam. SCAM to taka strona, która nie wypłaca pieniążków. Najlepiej zajmij się jakimś pewnym bux’em np. NeoBux, który wypłaca w kilka sekund(instant). W ten sposób wypłacił już ponad 14mln dolarów przez prawie 2 lata.

 15. szymek

  Namówiłem kolegów i mam już 3 poleconych więc to jest dobry wynik.
  Mam już $3 ponad. W internecie jedni piszą że wypłacają pieniądze a drudzy że nie. Prosze o pomoc. Kolegów zapewniałem że to 100% pewniak, jeśli teraz powiedziałbym że to ściema i zaproponowałbym inną stronę jestem pewien że zrezygnowaliby:/ Proszę o pomoc

  • szymek,
   Powiem Ci, że posiadam konto Premium na bux.to. Na wypłatę czekam od kwietnia 2008. Podobnie moi znajomi. W NeoBux zarobisz mniej niż na bux.to, ale masz pewność 100% otrzymania pieniążków w trybie natychmiastowym (instant), a chyba to jest najważniejsze, żeby firma była wypłacalna. W internecie dużo informacji jest przedawnionych, prawdopodobnie czytałeś informacje z czasów kiedy bux.to jeszcze wypłacało, czyli sierpień – październik 2007

 16. szymek

  Szkoda:/ No to zostaje mi rejestracja na neobux… będę musiał zdobyć poleconych.
  A ile mniej więcej można zarobić samemu na neobuxie na miesiąc? A ile z 2 poleconymi?

  • szymek,
   w miesiąc samemu bez poleconych w NeoBux przy koncie standard możesz zarobić minimum $1.20, ponieważ gwarantowana liczba reklam to 4 po $0.01 a często pojawiają się nowe, które są aktywne kilka minut. Po pierwszym miesiącu możesz zacząć polecać NeoBux i przypuśćmy, że w pierwszym dniu zdobywasz 2 poleconych, którzy są aktywni w 100%. Wtedy w drugim miesiącu zarabiasz minimum $1.20 sam + 50% z tego co zarobią Twoi poleceni, czyli 50% z minimum $2.40 to $1.20. Zatem w drugim miesiącu wychodzi Ci $1.20+$1.20=$2.40, ale to minimum zakładając, że zdobędziesz tylko 2 poleconych i wszyscy będą się ograniczać tylko do gwarantowanych ilości klików w NeoBux.

 17. szymek

  no dobra. A co ty na to że powiem ci że znajomy zarabia od dłuższego czasu na bux.to i ot nie takie sumy jak 10-15$ tylko $200 miesięcznie. Ma na to sprawdzony sposób, skuteczny. Też zamierzam tak zrobić, samemu w 40 40 dni jestem w stanie uzbierać $50 potrzebnych do minimum.

  • szymek,
   ok, możesz uzbierać minimum, zlecić i się przekonasz po kilku latach, że jednak bux.to nie płaci(tzn. nie przesyła zarobionych pieniędzy na konta AlertPay, PayPal i karty MasterCard), ale to Twoja decyzja. Posidam konto Premium na bux.to od ponad 2 lat, wypłatę zleciłem w kwietniu 2008, czyli prawie 2 lata temu na kartę MasterCard. Pisałem do nich maile i nic z tego, w dodatku nie jestem sam. Wielu ludzi, których znam również nie otrzymali wypłaty.

   Jak dla mnie „lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu” 😉

 18. szymek5

  Jesteś bardzo pomocny i wezmę pod uwagę twoje zdanie. Zrobię tak:
  dozbieram te $50 na tym bux.to(mam już $26) i spróbuję wypłacić na alertPay. Jeśli będzie jak mowisz czyli nie dostane w ciągu kilku tam dni(lub cos koło tego) przerzucę się na twoją propozycję:) Dzięki i pozdro.
  P.S. A ty jak często klikasz na Neobux? Ile z tego masz średnio kasy z tego?:)

  • szymek5,
   poczytaj ostatnie komentarze pod tym artykułem:
   http://bux.zarabianie24.net/czy-buxto-to-scam-nie-co-jest-potrzebne-zeby-dostac-wyplate/

   pozwolę sobie zacytować kilka z nich:
   „Moje 10$ zgłosiłem do wypłaty chyba w kwietniu do dzis nic w dodatku nie mogę się zalogowac….”

   „Ja czekam już rok i 8 miesięcy…
   To daje razem 20 miesięcy czekania na wypłatę o wysokości 201,81 $”

   „Witam.Zleciłem wypłate na Alert Pay 51 dol czekam 2,5 mieś. i nic nie wplyneło.Firma kant.”

   „Monday 21 Jul 2008 03:42 ….CZekam i nic 😛 :P”

   Komentarzy tego typu jest oczywiście wiele więcej…

   Na NeoBux klikam codziennie od prawie dwóch lat. Ile mam z tego to ciężko powiedzieć, powiem Ci, że posiadam status Golden od ponad 1,5 roku, który mnie kosztuje 90$/rok i przy moim zaangażowaniu w NeoBux opłaca się. Ostatnio również stałem się użytkownikiem Golden w UpBux 50$/0,5 rok, ale za nim się zwróci będę musiał jeszcze trochę poczekać. Cały sukces tkwi w pomyśle na uzyskaniu poleconych direct.

 19. Joanna

  Powiem tak, w buxach jestem od stycznia (końcówka) i jakoś ciężko mi tych poleconych znaleźć. I kombinowałam z własną stroną i przez fora i gg 😉 i jakoś mi nie idzie. Wykupiłam też reklamę w centrumreklamy, ale w sumie nie wiem czy moja reklama faktycznie jest wyświetlna i nie mam też podglądu jak ona wygląda Może tak ktoś dobrotliwy na początek poda chociaż jeden pomysł. Będę wdzięczna, a chciałabym tylko, żeby ktoś doradził.Chętnie tez wymienię się linkami z innymi. Będzie wtedy wspólpraca kontrolowana.

 20. Sebatian

  Witam mam pytanie chciałbym od razu zarabiać 10dolarów dziennie na buxach ale co mam zrobić chciałbym kupić referali ale w neobux można tylko wypożyczyć co mi da takie wypożyczenie czy jak się skończy wypożyczenie to odchodzą i zarabiam mniej czyli tak jak na początku chyba,że znacie inna firmę pewną gdzie można inwestować bez obaw mogę wydać na inwestycje 1100zł mam tyle pieniędzy bo tyle zarobiłem na uploadzie ale chciałbym coś łatwiejsze i żebym jak najkrócej był przed komputerem czy ktoś mi może coś poradzić.

  • Sebastian,
   W NeoBux wypożyczasz poleconych na okres 30 dni, po czym poleceni odchodzą, w dodatku ostatnio niewiele wychodzi się na plus tylko przy koncie Golden.

 21. Joanna

  Zainwestowałam w reklamę na dwóch polskich stronach reklamując dwa rózne buxy. W jednym zapisało się 18 osób ( z czego dzisiaj klikaja juz tylko 3 :() Do drugiego zapisał się 1 człowieczek. I na razie klika. Swoją stronę i owszem zrobiłam, tylko na razie mam problem z umieszczeniem jej na darmowym serwerze, wrrr… Ale wciąż kombinuję.

 22. Kajetan

  Witam

  Jestem dość nowy w tym ”interesie”. Chciałbym się dowiedzieć jak jest w przypadku banerów. Jeśli wstawię baner na swoją stronę, to żeby dostać pieniądze w reklamowanym buxie [jako polecony] co musi zrobić osoba która wchodzi na tą stronę, tzn. kliknąć w baner ? zarejestrować się po kliknięciu w baner ? To samo pytanie jeśli chodzi o inne formy reklamy buxów. Z góry dziękuję i pozdrawiam : ]

 23. Remek

  Witam

  jestem tu co prawda nowy, ale wiem, że jak nie wiem czy to scam czy nie to wchodze na stronę np. angielską (w wyszukiwarce: nazwa firmy + scam i/lub opinion) i mam wynik.

 24. mariusz

  moja propozycja mozna rownierz na czatach umieszczac swoj link ref oraz dopise zarabianie przez internet juz kilku poleconych tak zlapalem a jak nie to ulotki po drzewach porozwieszac i linkiem hehehe:)

 25. witam ja mam pomysł ale nie wiem czy dobry np zbieranie linków np ktoś mi podaje link na gg ja wchodzę na jego link klikam w jego reklamy a on robi to samo jesli ktoś jest zainteresowany zapraszam to jest moje gg

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *