Jak zacząć zarabiać w internecie? Zarabianie

Jak zdobywać poleconych? Reklama w programach do zarabiana w internecie [#1]

Baner 5000 w tydzień! Poradnik zarabiania pieniędzy!

Wielu czytelników zadaje mi pytanie jak zdobywać wielu poleconych w programach do zarabiania w internecie? Sposobów jest naprawdę wiele. Postanowiłem zdradzić moje dotychczasowe doświadczenia w tej kwestii w serii artykułów na ten temat.
Pierwszy sposób to reklama w innych programach do zarabiania w internecie. Jest to jeden z najbardziej efektywnych sposobów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że znakomita większość osób, które oglądają płatne reklamy (klikają w linki, czytają e-maile, oglądają reklamy wyświetlane w barach czy przeglądarkach) to ludzie tacy jak Ty, szukający możliwości zarobienia pieniędzy w internecie. Uczestnicząc w programie z jednej strony zarabiają, natomiast z drugiej strony wciąż poszukują lepszych źródeł, lepszych programów. Czemu nie dać im na tacy programu, który jest naprawdę dobry?
Taka osoba będzie zadowolona co najmniej z dwóch powodów:

  • w programie gdzie zarabia pojawiła się płatna reklama, za którą zarobi pieniądze
  • reklama wskazała jej dobry program, gdzie być może zarobi jeszcze więcej

Dla Ciebie oznacza to tylko jedno: masz poleconego!!!

Jakie narzędzia służą do reklamy programu?

Podstawowe narzędzie to tzw. link referencyjny, czyli unikalny dla każdej osoby link do programu, zawierający Twój identyfikator. Po kliknięciu takiego linka, osoba która się zapisze będzie Twoim poleconym. Linki referencyjne charakteryzują się tym, że składają się z adresu internetowego do programu zakończonego Twoim identyfikatorem (nickiem, numerem użytkownika). Na przykład mój link referencyjny do najpopularniejszego obecnie bux’a, czyli NeoBux.com wygląda następująco:
http://www.neobux.com/?r=kamil90
Dodatkowo większość programów udostępnia również swoim użytkownikom kreacje reklamowe w postaci bannerów. Tak więc zamawiając reklamę w jakimś programie do zarabiania w internecie koniecznie trzeba mieć link referencyjny (dobrze jest mieć także adres do bannera reklamowego – jeśli chcesz zamówić reklamę w formie wyświetlania bannera reklamowego).

Gdzie zamawiać reklamy?

To już temat rzeka, ile programów do zarabiania w internecie – tyle potencjalnych miejsc gdzie możesz zamówić reklamę i reklamować swój program.

Ja osobiście przyjąłem następującą strategię. Reklamuję programy, które płacą dość wysokie stawki za klikanie w reklamy. Reklamę staram się umieszczać z kolei w programach, które płacą dość niskie stawki a tym samym sama reklama jest stosunkowo tania.

Taka zależność zachodzi na przykład pomiędzy bux’ami a polskimi programami typu “czytanie płatnych e-maili”. Jak wiadomo większość bux’ów płaci $0.01 za każde kliknięcie oraz 100% za kliknięcie osoby poleconej. Jak widać potencjał do zarabiania dużych pieniędzy przez poleconych jest ogromny. Podobnie rzecz się ma z surfbarami. Za przeczytanie e-maila w polskich programach reklamowych dostajesz zazwyczaj 1 grosz, czyli połowę tego co w bux’ach.

Reklamy nie są za darmo. Należy za nie zapłacić. Jeśli masz fundusze i jesteś skłonny je wydać to po prostu kupujesz reklamę. Jeśli ich nie masz obecnie lub nie jesteś skłonny wydawać pieniędzy to tez jest na to rozwiązanie. Zapisujesz się do programu, gdzie będziesz chciał zamawiać reklamy i po prostu zarabiasz tam trochę pieniędzy aby potem je wykorzystać na reklamę innych programów, tych gdzie naprawdę chcesz zarabiać. Jak tak właśnie robię w poniższych polskich programach. Zarabiam, a potem wykorzystuję zarobki na reklamę.

[expand title=”Wykaz programów, gdzie warto zamawiać reklamę (rozwiń link) ↓↑ “]

Centrumreklamy.com


pulsreklamy.pl

imperiumreklamy.com
swiat-reklam.net
ZielonyMail.com

ekasa.org

[/expand]

Wystarczy zapisać się do kliku lub kilkunastu programów, kupić reklamę lub zarobić na nią i reklamować swoje programy. Poleceni mogą naprawdę zdziałać cuda.

Przykład

Ok, prześledzimy teraz na przykładzie zdobywanie poleconych w ten sposób, reklamując wybrany program w innej firmie do zarabiania w internecie. Na początek kilka założeń:

  1. reklamujemy bux NeoBux.com
  2. reklamujemy za pomocą e-maila reklamowego
  3. reklamujemy w podobno najlepszej polskiej firmie CentrumReklamy.com

Po pierwsze znajdujemy nasz unikalny link referencyjny w programie NeoBux.com. Jest on w sekcji “Banners” (adres strony programu z końcówką Twojego nicka lub identyfikatora).
[nice_sticky]Reflink, czyli adres referencyjny zazwyczaj jest umieszczany w następujących miejscach po zalogowaniu się do programu: Banners, Promotion Tools, Referral Links, Referral Tools lub po prostu obok statystyk zarobków.[/nice_sticky]Po drugie zamawiamy reklamę w Dolarek.com. W tym celu rejestrujemy się (lub logujemy jeśli już jesteś wcześniej zarejestrowany/zarejestrowana). Udajemy się do sekcji “Reklama”, wybieramy rodzaj reklamy – w naszym przypadku płatny e-mail (w zależności od naszych możliwości dobieramy cenę i zasięg reklamy) i wypełniamy formularz zamówienia.
Dobrze jest przygotować sobie fajny, zachęcający tytuł reklamy (tak będzie zatytułowany nasz e-mail reklamowy, więc dobrze będzie jeśli zachęci on do przeczytania tej wiadomości). W treści warto również napisać klika słów o reklamowanym programie. Ważne jest aby pisać prawdę, nie zmyślać i nie upiększać rzeczywistości. Na dłuższą metę nie przyniesie to żadnych korzyści, gdyż czytelnicy zaczną omijać Twoje reklamy, jeśli nie będą one zgodne z rzeczywistością.
[nice_sticky]Warto przejrzeć szczegóły ofert programów aby od razu na początku nastawić się czy reklamy będziemy kupować, czy na nie zarabiać i potem ze swoich zarobków je realizować. Nie wszystkie programy dają taką możliwość. Sam stwierdzisz co jest dla Ciebie najbardziej opłacalne.[/nice_sticky]Teraz wystarczy tylko poczekać, aż reklama zostanie wyemitowana. Zazwyczaj trwa to do kilku do 48 godzin. Potem już tylko sprawdzać w “Statystykach reklamy” jak wygląda klikalność w naszą reklamę i ilu poleconych nam przybywa w reklamowanym programie.

Ten mechanizm można wykorzystywać dowolnie, w zależności od tego jakie efekty chcesz uzyskać. Im więcej będziesz reklamował – tym więcej zyskasz w postaci poleconych, którzy będą zarabiać na Twoje konto. Warto jest też obserwować, które programy są reklamowane w danej firmie. Dublowanie reklam oczywiście obniży ich efektywność. Najlepiej reklamować te firmy, których nikt jeszcze nie reklamował lub ewentualnie odczekać kilka dni zanim zareklamujesz program, który ktoś inny właśnie pokazał użytkownikom.

Na koniec powodzenia w reklamowaniu i wielu aktywnych poleconych.

Masz jakieś doświadczenia w reklamowaniu reflinka? Osiągnięcia, niepowodzenia? Podziel się swoją opinią i napisz komentarz.

W kolejnym artykule z tej serii pokaże jak reklamować się w firmach zagranicznych na przykładzie reklamy bannera z linkiem referencyjnym (reflinkiem).

Jak zdobywać poleconych? Reklama w programach do zarabiana w internecie [#1]
Oceń ten wpis