Jak zarabiać w Bux’ach?

5350 47

Bux. Co to takiego?

Bux to ogólnie przyjęta nazwa programów typu Płatne Linki (Paid To Click) opartych na skrypcie podobnym lub wręcz identycznym jak pierwszy tego typu program AdBux.org (stąd nazwa bux). Ogromny sukces AdBux.org był swoistą rewolucją w świecie zarabiania w internecie, momentem przełomowym. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać kolejne kopie pierwszego buxa. Obecnie w sieci istnieje setki jak nie tysiące programów typu Płatne Linki, które można określić mianem bux.
Mechanizm działania programu typu bux jest typowy dla świata get paid. Reklamodawcy płacą za kliknięte linki reklamowe, tym którzy są zarejestrowani w danym programie.

Dlaczego są takie popularne?

Programy typu bux charakteryzują się kilkoma cechami, które sprawiły, że stały się tak bardzo popularne:

 • proste menu (bux ma jedną sekcję płatnych linków, bez zbędnych dodatkowych opcji, które i tak nie były wykorzystywane przez użytkowników, a tylko komplikowały nawigację na stronie)
 • płatne linki (reklamy) mają dość wysoką wartość ( średnio 1 cent, czyli 2,5 gr)
 • niezbyt wysokie minimum do wypłaty (średnio $10)
 • są otwarte na międzynarodowych użytkowników, Polacy nie są tu dyskryminowani

Powyższe cechy dały ogromną przewagę nad konkurentami w świecie get paid. Dotychczasowe linki reklamowe warte ułamek centa, a z drugiej strony wysokie minimum do wypłaty musiały przegrać z falą bux’ów.

Jakie są wymagania aby zarabiać w programie typu bux?

Praktycznie nie ma żadnych wymagań, jedyne co musisz mieć wylistowałem poniżej.

Skrzynka emailowa, np:. Gmail
Konto w banku internetowym, na które będziesz otrzymywać zarobione pieniądze, najpopularniejsze to PayPal, E-gold i AlertPay
Cierpliwość i systematyczne klikanie w linki

Rejestracja

Poniżej przykładowy formularz rejestracji wraz ze wskazówkami.

Rejestracja w programie typu Bux

Kilka wskazówek:
Username: twój nick, jakim chcesz się posługiwać, musi mieć od 3 do 15 znaków, nie stosuj znaków specjalnych
Password: hasło, minimum 6 znaków
Confirm Password: powtórz swoje hasło
Email Address: twój adres email
Confirm Email Address: powtórz adres email
Paypal Email Address For Payments: numer konta PayPal, adres email
Your Country (only PayPal allowed countries): wybierz Poland z listy
Refferer (if any): twój polecający
I Accept the Terms of Service: zaakceptuj warunki, odznacz pole
Security code: przepisz kod kontrolny
Register: Zarejestruj
Zazwyczaj możesz zalogować się od razu po rejestracji. Czasem wymagane jest potwierdzenie aktywacji konta, dostaniesz wtedy link aktywacyjny na skrzynkę pocztową. Trzeba wtedy kliknąć w ten link, a potem możesz się logować.

Jak zarabiać w programie typu bux?

Płatne linki umieszczone są zazwyczaj w sekcji płatnych linków w menu. Spotykane nazwy tej sekcji znajdziesz poniżej.

Surf Ads
View Ads
Browse Ads
Search Ads

Klikasz linki w tej sekcji, po kliknięciu otwiera się nowa strona z reklamą. W górnej części strony umieszczony jest licznik czasu, który musisz odczekać aby system zaliczył Ci zarobki z tej reklamy. Zazwyczaj to będzie 30 sekund. Pojawi się wtedy znak, że reklama jest zaliczona. Może to być symbol $ lub tzw. ptaszek, zazwyczaj w kolorze zielonym. Może się zdarzyć, że reklama nie zostanie zaliczona. Wtedy pojawi się symbol negatywny, iks lub coś podobnego zazwyczaj w kolorze czerwonym. Najczęściej dzieje się tak, jeśli klikasz drugi raz w ciągu 24 godzin w ten sam link lub kliknąłeś jednocześnie więcej niż jeden link.
Kliknięte i zaliczone linki są oznaczane jako „kliknięte”. Najczęściej widzisz je jako przekreślone, ale mogą być oczywiście inne metody. Zauważysz na pewno, które linki już kliknąłeś po odświeżeniu strony z linkami.
Jak widzisz linki możesz klikać codziennie lub nawet częściej w miarę jak reklamodawcy kupują reklamy w danym bux’ie.

Kiedy bux mi zapłaci?

Jak uzbierasz minimum do wypłaty. Zazwyczaj $10, ale może być to inna kwota. Na głównej stronie będzie na pewno informacja o minimum do wypłaty, pewnie wytłuszczona więc nie trudno ją będzie namierzyć.
Po uzbieraniu minimum musisz zlecić wypłatę w sekcji Payment/Cashout. Wypłaty są zazwyczaj realizowane w ciągu kilku lub kilkunastu dni.

Gdzie jest haczyk?

Niestety jest jedna zła wiadomość. Obecnie wśród setek i tysięcy programów typu bux jest sporo oszustów, którzy zwijają swój interes po kilkunastu dniach lub po prostu nie wypłacają zarobionych przez użytkowników pieniędzy. To ryzyko jest wpisane w każdy biznes, w zarabianie w internecie również. Można je oczywiście zmniejszyć lub wręcz zminimalizować. Zapisz się do subskrypcji mojego bloga, będziesz dostawał wtedy na bieżąco informacje, także o tym, że jakaś firma przestała wypłacać. W ten sposób nie będziesz tracić czasu i wykorzystasz go efektywnie na zarabianie pieniędzy dla siebie a nie dla oszustów.

Dobre źródło informacji o bux’ach: Polski Ranking Bux, zobacz jaki inni oceniają bux’y, możesz glosować i oceniać.

Total 0 Votes
0

Podpowiedz, jak mogę poprawić ten wpis?

+ = Verify Human or Spambot ?

Artykuł napisał

47 komentarzy w "Jak zarabiać w Bux’ach?"

 1. Pingback: Ubux.us - Już trzeci klon Bux.to, daje $0.05 bonus za zapis | Polski Ranking BUX

 2. Nie jest to konieczne, możesz zarabiać samodzielnie klikając codzinnie linki reklamowe.
  Poza tym możesz zdobywać poleconych reklamując bux za pomocą swojego linka referencyjnego (reflink), każdy kto zapisze się do bux’a używając twojego linka będzie twoim poleconym i będziesz dostawać jakąś część jego zarobków (określoną w regulaminie danego bux’a).
  Kupowanie poleconych jest po prostu opcją, którą możesz wykorzystać lub nie. Zdobędziesz w ten sposób od razu poleconych, którzy będą przynosić ci zyski, tyle że to kosztuje i nie gwarantuje ci tego, że kupione w ten sposób osoby będą aktywne.

 3. Pingback: Czy Bux.to to scam? Nie. Co jest potrzebne żeby dostać wypłatę? | polski ranking bux

 4. Pingback: Łatwo uzbierać niskie minimum $5 w 07bux | Ranking Bux

 5. Kosmo

  na moim koncie w buxie uzbierałem już co najmniej 6.95 $, więc mogę kupić 5 poleconych, ale jak ich kupić, ponieważ mam e-mail z paypala a bux mnie przerzuca na alertpay , żeby dokonać zakupu tych ludzi ?

 6. Kosmo

  ja mam konto na bux3,a tam podzcas rejestracji podają „Alert Pay E-mail Address For Payments:”, w tym miejscu podałem konto z paypala, bo na alertpaya musiałbym podać kartę kredytową a nie posiadam ( niepełnoletni ), tak więc da się jakoś na bux3 załatwić poleconych z paypalem ?

 7. Kosmo

  aha, dzięki – mój błąd, ale i tak w rejestracji na alertpayu występuje mi błąd że musze podać nr. karty kredytowowej … a jest jakiś bux poza neobuxem ( mało reklam i powolny ) który obsługuje paypal i wypłaca dosyć szybko, bo chciałem się zarejestrować na bux.to ale jak widać on też z alerta …

 8. Mario

  Mam problem bo czekam juz 8 miesiecy ( od 28 czerwca 2008r ) na dojscie wypłaty z Bux.to na AlertPay.
  Czy to normalne ?

  • chodzi Ci o to że w histroii w bux.to masz napisane PayPal? Jeżeli tak masz napisane to o nic się nie martw, kasa „powinna” przyjść na AlertPay, pamiętaj żeby w profilu zmienić adres e-mail AlertPay jeżeli jest inny

  • zależy o jakim bux’ie będziemy mówili, różnica jest ogromna. Np Neobux płaci w 1 -3 sekundy(instant) a w bux.to ponad rok się czeka na wypłatę o ile w ogóle zapłaci

 9. stahurski

  Do uczciwego użytkownika.
  Jedna wielka ściema.Każde kliknięcie(otwarcie strony) jest płatne ale ĆWIERĆ GROSZA
  Czyli potrzeba dokonać wejścia na stronę ,odczekac pięć sekund,zamknąć stronę i znowu otworzyć i tak w kółko ,czterysta razy żeby zarobić 1 złotówkę.Trzeba być debilem ,żeby samemu tak klikać setki razy przez kilka godzin,amortyzacja komputera więcej kosztuje.
  Jeśli już to tylko programem „***”,a i to się nie kalkuluje.
  mój email:***@gmail.com

 10. stahurski

  Fakt chowania negatywnych opini o „zarabianiu” do środka(powinno być chronologicznie)żle świadczy o serwisie /zarabianie24/
  Co potwierdza moją ocenę.

 11. Strasznie mnie rozbawiłeś tej dzisiejszej nocy swoimi komentarzami 🙂 . Widocznie nie masz pojęcia o zarabianiu, brak Ci cierpliwości chociażby przy zakładaniu konta AlertPay i problemy z matematyką są wyraźnie widoczne.

  Weź sobie dla przykładu NeoBux.com , który płaci 0.01$ za klik. Z Twojej wypowiedzi, że jeden klik jest warty ćwierć grosza wynika, że kurs 1$=0,25PLN, od kiedy? 😉 Prawda jest taka, że 1 klik jest warty 0.01$ = 3 grosze. Druga sprawa to minimum do wypłaty jest 2$ czyli 200 centów, jeżeli jeden klik jest wart 1 cent to moich obliczeń wynika, że trzeba kliknąć 200 razy zakładając, że nie masz poleconych. Jeżeli masz to ta liczba drastycznie się zmniejsza. Twoim zdaniem trzeba kliknąć 400 razy żeby zdobyć złotówkę hehe… Zakładając, że aktualny kurs dolara to 3PLN to wystarczą 33 kliki(0.33$*3PLN) i masz 1PLN 🙂

  Jeżeli spamujesz pod artykułami, to nic innego nie pozostaje. Wszystkie Twoje negatywne, a zarazem bezpodstawne opinie są zatwierdzone(nie siedzę przed kompem 24h/dobę żeby czekać aż Ty napiszesz komentarz i szybko go zaakceptować, tutaj ponownie się kłania brak Twojej cierpliwości…). Masz na to dowody. Zastawiam je, niech się pośmieją inni 🙂

 12. baxiu290

  Witam..

  Odrazu przepraszam za odświeżenie tematu ale niewiedziałem gdzie go napisać . Przepraszam.

  jestem tu nowy … już od dłuższego czasu czytam tutaj wszystkie nowinki ..ale mam pewien problem , otóż zacząłem już dosyć dawno temu zarabiać na bux.to. Czy na nadal on wypłaca ..kiedyś gdzieś słyszałem , że z rok trzeba czekać jak nic albo więcej .. . Już nie pamiętam dokładnie kiedy ..na bux.to mam napisane :
  Sunday 29 Mar 2009 12:50 PM $ 50.53 AlertPay/Card status : Pending Audit

  i czekam do dziś.. i nic a do dzisiaj uzbierałem już bardzo dużo poleconych ,którzy jak widzę też już nic nie zbierają , a „keszu” uzbierałem już :
  $ 3,912.0500 no i chciałbym odebrać te moje ciężko zarobione pieniądze.. ;/

  prosze o odpowiedź z góry dziękuje .
  pozdrawiam

  • baxiu290,
   nie przepraszaj, po to tutaj jest żeby pomagać innym 🙂
   Bux.to niestety nie płaci już od 2 lat. Dla przykładu powiem Ci, że posiadam u nich konto Premium od ponad dwóch lat. Wypłatę zleciłem w kwietniu 2008 na kartę MaterCard i do dzisiaj nic, mimo że pisałem kilka razy do nich maile. Podobny problem mają inni użytkownicy.

   Aktualnie bardzo modne są bux’y z wypłatami instant a wśród nich liderem jest NeoBux, który wypłaca natychmiastowo(na wypłatę czekasz 2-3 sekundy). Wypłaca już nieustannie przez prawie 2 lata a jego suma wypłat przekroczyła już grubo ponad 15mln $. W NeoBux zarobisz zdecydowanie mniej niż w Bux.to, ale za to na pewno otrzymasz wypłatę a przecież to jest chyba najważniejsze… 😉

 13. Piolun

  Hejka, szukam jakiegoś Buxa (paypal) z niewielkimi kosztami refferalsów (najlepiej „zmienialne”), i z sensowną ilością linków/pieniędzy na klik każdego refferalsa.
  Dobrze byłoby gdyby zarobki były w Eurosach, i gdyby moi referalsowie nic nie zarabiali, lecz żebym ja dostawał dwa razy więcej (Albo żeby były możliwości przesyłania między kontami).

  Mówiąc w skrócie chcę żebym z samych kliknięć w około tydzień mógł zarobić 3Eurosy, i żeby ilość osób nie była superograniczona ;).

  • Piolun,
   Aktualnie takimi naprawdę godnymi polecenia bux’ami są NeoBux (pierwszych poleconych direct możesz mieć po 30dniach od rejestracji, limit 50) i UpBux(limit poleconych 80). Nie zbyt dużego wyboru czy chcesz zarabiać w euro czy dolary, a próbując wybierać najczęściej można nadziać się tylko na SCAMa.

 14. baxiu290

  Świetnie , dziękuję ci bardzo za odpowiedź.. tzn. nie świetnie bo nie dostanę pieniędzy ale dobrze wiedzieć że nie ma co z tym się bawić ..

  patrzyłem też kilkakrotnie na ich forum i tam jak się zarejestruję to nigdy nie mogę wejść na to forum stosowałem się do wszystkich poleceń i nic.. chciałem przeczytać inne fora niż są dostępne dla niezarejestrowanych … gdy patrzyłem na ich forum z wypłatami to co kawałek ktoś pisze że wypłacili im ileś tam $$ i to jest aktualizowane wciąż i wciąż i trochę myślałem nad tym ale teraz też napisałem tutaj i jestem już uświadomiony i dziękuję wam a w szczególności tobie Kamil . dziękuję i pozdrawiam. Mam nadzieję że uda mi się zarobić na czymś innym..

  PS
  mam coś ciekawego i musze to sprawdzic ale jestem niepelnoletni .. ehh 16 lat 😉

  i musze brata przekonac zeby mi pomogl czytalem wszystko jest bardzo dobrze opisane i ten facet to polak przedstawil sie i jest bardzo znany . Mam mozliwosc nawet niezlego zarobienia ale musze jeszcze o tym popisac .. Chyba bede czekal do ferii niestety mam dopiero od 15 lutego i wtedy napisze tutaj jesli bede mogl oczywiscie ? 🙂 o tym wszystkim i jezeli sie sprawdzi z pewnoscia polece to wam ale narazie nie chce zapeszac ;))

  przepraszam ze sie tak rozpisalem ale jakos mialem wene ..

  pozdrawiam wszystkich 😉

  • baxiu290,
   możesz do mnie napisać poprzez dział „Kontakt” i powiem Ci czy to znam. Mam nadzieję, że nie masz na myśli bitmails, ani polski-bux…

   Również pozdrawiam Ciebie

 15. Pawcio

  Witam a miał już ktoś zawieszone konto na neobux no bo moja dziewczyna też se założyła na moim kompie a ja już nie mogę zarabiac pisze co trza zrobic by mi odwiesili ??

  YOUR ACCOUNT HAS BEEN SUSPENDED
  You have violated our terms of service.
  2.8. Only one account per computer is allowed to view advertisements.Takie cos pisze jak się zaloguje ;/

  • Pawcio,
   Niestety złamałeś regulamin NeoBux’a. Rozumiem, że nieumyślnie, ale niestety nie masz jak tego udowodnić administracji…

 16. Paweł

  A jeśli teraz założę nowe konto na Neobux to mi znów zawieszą czy nie ??Kamil proszę o poradę Kamil mam nadzieje że na to szybko odpiszesz mi wielkie dzięki a no jak mogę napisac do Neobux administracji może uda mi się jakoś ich przekonac wielkie dzięki za pomoc

  • Paweł, niestety tak. Jedyna rada jest taka:
   1) zmiana adresów e-mail z PP i AP
   2) zmiana adresu IP
   3) usunięcie ciasteczek z przeglądarki
   4) zmiana karty sieciowej, lub przejście na inny komputer

   Ale i tak nie daję Ci 100% gwarancji, że będzie ok.

 17. gladi

  Założyłem konto na bux.to po przeczytanych wiadomościach widzę że nic z tego nie będzie chciałbym usunąć to konto, wie ktoś jak to zrobić???

  • gladi,
   1) Możesz zmienić swój adres e-mail na np. [email protected] i przestać się logować, Twoje konto powinno zostać usunięte za nieaktywność po paru miesiącach.
   2) Możesz napisać do administracji prośbę o usunięcie konta, chociaż wątpie czy w ogóle żyje tam administracja.

   Niestety w bux.to nie ma możliwości żeby od razu usunąć konto.

 18. kirijos

  Witam, rozpoczynam zajmować się buxami. Nurtuje mnie jak w vcBux klikać na linki. Mam zweryfikowane konta, otwartą kłódkę, ale gdy klikam na linki to nic się nie otwiera. Wyłączony AdMuncher. Może coś blokuje? Ma ktoś jakiś pomysł?
  Pozdrawiam

  • Klikając w sam link nic Ci się nie otworzy. Dodatkowo wyświetla się taki niebieski „ptaszek”, w który musisz kliknąć, aby otworzyła się reklama. Domyślam się, że go nie widzisz. Zatem mam pytanie z jakiej korzystasz przeglądarki?

 19. kirijos

  @Kamil – wielkie dzięki. Logiczne myślenie nie boli. Ptaszka oczywiście widzę, ale (o zgrozo!) nie przyszło mi do łba kliknąć w niego. Jeszcze raz thx.

 20. kirijos

  Wow!!! Swego czasu reklamy były dla mnie „be”. Teraz musiałem zapłacić za to (brak dostępu). Oprócz wcześniej wspomnianego AdMuncher’a miałem jeszcze AdBlock. Teraz jest ok. Sorki za zawrót czaszki.

  p.s.
  inne działały (dziwne)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *