Banki Rachunki/konta Zarabianie Zarabianie na bankach

Jak dostać 100 złotych od BZ WBK za otwarcie konta “Wydajesz & Zarabiasz”?

Bank BZ WBK ostatnio kusi wyjątkową ofertą – 100 złotych za otwarcie rachunku “Wydajesz & Zarabiasz”. Postanowiłem przyjrzeć się temu bliżej. Okazuje się, że istnieje sposób na zarobienie w tej promocji 82zł, co również potwierdził sam doradca WBK, kiedy wypełniałem z nim eWniosek. Promocja trwa do 30 kwietnia 2010, więc do tego czasu należy otworzyć konto  “Wydajesz & Zarabiasz”. Nazwa konta wzięło się od cashback‘u 1% przy płatnościach kartą bankomatową VISA, czyli robisz zakupy w sklepie za 500 złotych, 5 złotych wraca na Twoje konto. W tym artykule postanowiłem przedstawić drogę do tych 82PLN, warunki i haczyki. Najpierw zacznijmy od reklamy z Gerard Depardieu, w którą wyspecjalizował się bank.


Najważniejsze warunki

Podstawowym kryterium jest ukończenie 18 roku życia i posiadanie dowodu osobistego. Również nie możesz być klientem banku, ani nie mogłeś nim być przez ostatni rok, w innym wypadku jesteś wykluczony z promocji. Trzecim, oczywistym warunkiem jest otwarcie konta “Wydajesz & Zarabiasz” do 30 kwietnia 2010 roku.

Droga do 100 złotych za otwarcie konta “Wydajesz & Zarabiasz”

Krok 1. Wypełniasz przez internet wniosek o otwarcie konta, bądź zamawiasz bezpłatną rozmowę z doradcą WBK i razem z nim wypełniacie e-Wniosek. Formularz z zamówieniem  rozmowy znajdziesz pod tym linkiem. Po wypełnieniu wniosku telefonicznie lub przez internet do 4 dni roboczych otrzymujesz wiadomość sms i na adres e-mail z zaproszeniem do oddziału BZ WBK, aby podpisać umowę. Ja otrzymałem zaproszenie na drugi dzień roboczy. Istnieje też opcja podpisania umowy przez kuriera.

Krok 2. Kiedy posiadasz już konto “Wydajesz & Zarabiasz” w banku, warunkiem otrzymania 100 złotych jest wpływ na Twoje konto w miesiącu kwiecień i maj minimum po 1000 złotych. Nieważne czy przelew będzie wewnętrzny(z innego konta w BZ WBK) czy zewnętrzny(z innego banku) i jak długo będzie ta kwota na Twoim koncie. Na dobrą sprawę możesz pójść do banku, wpłacić 1000 złotych i za chwilę wypłacić lub wykonać przelaw z innego konta a po minucie zlecić przelew z powrotem. Najważniejsze żeby w miesiącu kalendarzowym był wpływ minimum 1000 złotych na Twoje konto “Wydajesz & Zarabiasz”. Warto zrobić również taki wpływ w marcu, żeby nie została potrącona opłata za prowadzenie konta 7zł.

Krok 3. W czerwcu otrzymujesz na konto 100 złotych i możesz zamknąć konto.

Haczyki i opłaty

[nice_info]Opłaty:
– 0zł. za prowadzenie konta, jeżeli na Twój rachunek jest wpływ minimum 1000zł. miesięcznie. W innym wypadku opłata 7zł. miesięcznie.
– obowiązkowa karta płatnicza VISA do konta “Wydajesz & Zarabiasz”. Opłata za kartę 3zł. miesięcznie. UWAGA! Otrzymujesz 1% cashback’u, czyli 1% płatności kartą wraca do Ciebie. Wystarczy zrobić zakupy za minimum 300zł. płacąc kartą, żeby mieć zwrot 3zł. na opłatę.
– 0.50zł. za przelewy zewnętrzne. Przelewy wewnętrzne bezpłatne. Mowa o przelewach zlecanych przez internet.
– otwarcie i zamknięcie konta, wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, wydanie karty płatniczej – bezpłatne. Więcej o opłatach.[/nice_info]
[nice_alert]Haczyki:
– nie masz wpływu 1000zł. na konto miesięcznie – opłata 7zł./miesiąc
– opłata 3zł./miesiąc za utrzymanie karty płatniczej
– brak wpływu po 1000zł. w kwietniu i w maju – nie otrzymujesz 100 złotych[/nice_alert]

Ile mogę zarobić?

Po otrzymaniu 100 złotych składasz dyspozycję zamknięcia konta. Procedura trwa do 6 tygodni, czyli rachunek masz aktywny jeszcze w lipcu i sierpniu. Pamiętaj w tych miesiącach o wpływie po 1000 złotych, aby nie została naliczona opłata 7 złotych miesięcznie za prowadzenie rachunku. Podsumowując, opłatę ponosisz tylko z tytułu utrzymania karty – 3 złote miesięcznie. Zauważ, że możesz dużo więcej zarobić na niej korzystając z 1% cashback’u. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że nie będziesz płacił kartą, więc Twój całkowity poniesiony koszt wyniesie 6•3zł.=18 złotych opłaty za kartę.

ZYSK dla Ciebie 100zł. – 18zł. = 82 złotych + 1% zwrotu za płatności dokonywane kartą

Jak dostać 100 złotych od BZ WBK za otwarcie konta “Wydajesz & Zarabiasz”?
Oceń ten artykuł

Ostatnia aktualizacja wpisu: