Jak dostać 100 złotych od BZ WBK za otwarcie konta „Wydajesz & Zarabiasz”?

3351 35

Bank BZ WBK ostatnio kusi wyjątkową ofertą – 100 złotych za otwarcie rachunku „Wydajesz & Zarabiasz”. Postanowiłem przyjrzeć się temu bliżej. Okazuje się, że istnieje sposób na zarobienie w tej promocji 82zł, co również potwierdził sam doradca WBK, kiedy wypełniałem z nim eWniosek. Promocja trwa do 30 kwietnia 2010, więc do tego czasu należy otworzyć konto  „Wydajesz & Zarabiasz”. Nazwa konta wzięło się od cashback‚u 1% przy płatnościach kartą bankomatową VISA, czyli robisz zakupy w sklepie za 500 złotych, 5 złotych wraca na Twoje konto. W tym artykule postanowiłem przedstawić drogę do tych 82PLN, warunki i haczyki. Najpierw zacznijmy od reklamy z Gerard Depardieu, w którą wyspecjalizował się bank.


Najważniejsze warunki

Podstawowym kryterium jest ukończenie 18 roku życia i posiadanie dowodu osobistego. Również nie możesz być klientem banku, ani nie mogłeś nim być przez ostatni rok, w innym wypadku jesteś wykluczony z promocji. Trzecim, oczywistym warunkiem jest otwarcie konta „Wydajesz & Zarabiasz” do 30 kwietnia 2010 roku.

Droga do 100 złotych za otwarcie konta „Wydajesz & Zarabiasz”

Krok 1. Wypełniasz przez internet wniosek o otwarcie konta, bądź zamawiasz bezpłatną rozmowę z doradcą WBK i razem z nim wypełniacie e-Wniosek. Formularz z zamówieniem  rozmowy znajdziesz pod tym linkiem. Po wypełnieniu wniosku telefonicznie lub przez internet do 4 dni roboczych otrzymujesz wiadomość sms i na adres e-mail z zaproszeniem do oddziału BZ WBK, aby podpisać umowę. Ja otrzymałem zaproszenie na drugi dzień roboczy. Istnieje też opcja podpisania umowy przez kuriera.

Krok 2. Kiedy posiadasz już konto „Wydajesz & Zarabiasz” w banku, warunkiem otrzymania 100 złotych jest wpływ na Twoje konto w miesiącu kwiecień i maj minimum po 1000 złotych. Nieważne czy przelew będzie wewnętrzny(z innego konta w BZ WBK) czy zewnętrzny(z innego banku) i jak długo będzie ta kwota na Twoim koncie. Na dobrą sprawę możesz pójść do banku, wpłacić 1000 złotych i za chwilę wypłacić lub wykonać przelaw z innego konta a po minucie zlecić przelew z powrotem. Najważniejsze żeby w miesiącu kalendarzowym był wpływ minimum 1000 złotych na Twoje konto „Wydajesz & Zarabiasz”. Warto zrobić również taki wpływ w marcu, żeby nie została potrącona opłata za prowadzenie konta 7zł.

Krok 3. W czerwcu otrzymujesz na konto 100 złotych i możesz zamknąć konto.

Haczyki i opłaty

Opłaty:
– 0zł. za prowadzenie konta, jeżeli na Twój rachunek jest wpływ minimum 1000zł. miesięcznie. W innym wypadku opłata 7zł. miesięcznie.
– obowiązkowa karta płatnicza VISA do konta „Wydajesz & Zarabiasz”. Opłata za kartę 3zł. miesięcznie. UWAGA! Otrzymujesz 1% cashback’u, czyli 1% płatności kartą wraca do Ciebie. Wystarczy zrobić zakupy za minimum 300zł. płacąc kartą, żeby mieć zwrot 3zł. na opłatę.
– 0.50zł. za przelewy zewnętrzne. Przelewy wewnętrzne bezpłatne. Mowa o przelewach zlecanych przez internet.
– otwarcie i zamknięcie konta, wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, wydanie karty płatniczej – bezpłatne. Więcej o opłatach.


Haczyki:
– nie masz wpływu 1000zł. na konto miesięcznie – opłata 7zł./miesiąc
– opłata 3zł./miesiąc za utrzymanie karty płatniczej
– brak wpływu po 1000zł. w kwietniu i w maju – nie otrzymujesz 100 złotych

Ile mogę zarobić?

Po otrzymaniu 100 złotych składasz dyspozycję zamknięcia konta. Procedura trwa do 6 tygodni, czyli rachunek masz aktywny jeszcze w lipcu i sierpniu. Pamiętaj w tych miesiącach o wpływie po 1000 złotych, aby nie została naliczona opłata 7 złotych miesięcznie za prowadzenie rachunku. Podsumowując, opłatę ponosisz tylko z tytułu utrzymania karty – 3 złote miesięcznie. Zauważ, że możesz dużo więcej zarobić na niej korzystając z 1% cashback’u. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że nie będziesz płacił kartą, więc Twój całkowity poniesiony koszt wyniesie 6•3zł.=18 złotych opłaty za kartę.

ZYSK dla Ciebie 100zł. – 18zł. = 82 złotych + 1% zwrotu za płatności dokonywane kartą

Total 0 Votes
0

Podpowiedz, jak mogę poprawić ten wpis?

+ = Verify Human or Spambot ?

Artykuł napisał

Zarabianiem przez internet interesuję się od 2006 roku. Przez te lata próbowałem różnych metod. Tworzyłem strony i zdobywałem doświadczenie, którym teraz chcę się dzielić. Z zawodu jestem technik informatyk, ukończyłem studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Posiadam certyfikat ECDL Expert.

35 komentarzy w "Jak dostać 100 złotych od BZ WBK za otwarcie konta „Wydajesz & Zarabiasz”?"

 1. egger

  Czy jest możliwość zastrzeżenia karty zaraz po otwarciu konta i orzytaniu jej? Jeżeli tak, to nie płac się 3zl/m-c za kartę. Proszę o odp. na mail.

  • Niestety nie ma takiej możliwości. Dlatego od bonusu 100 złotych od bz wbk w artykule odjąłem koszty kart. Pamiętaj, że płacąc kartą Wydajesz Zarabiasz otrzymujesz 1% z powrotem na swoje konto. Z tego wniosek nasuwa się jasny – wystarczy zapłacić kartą za jakieś zakupy minimum 300 złotych miesięcznie, aby nie ponieść kosztów za utrzymanie karty. Płacąc za zakupy, więcej niż 300 złotych miesięcznie zaczynasz zarabiać 😉

 2. Alex

  jeszcze tylko male sprostowanie albo raczej zapytanie. Jesli ktos zalozyl konto w miesiacu kwiecien to aby otrzymac 100 zl musi dokonac wplaty 1000zl na konto w miesiacach maj i czerwiec (do konca kazdego z tych miesiecy) i wtedy otrzymate stowke w lipcu, dobrze rozumuje?

  • Tak, dobrze. Chodzi o to żeby w dwóch kolejnych miesiącach wpływy na konto łącznie stanowiły minimum 1000zł. a w trzecim miesiącu otrzymujesz 100zł., po czym możesz zamknąć rachunek. Nieważne jakie to będą przelewy czy 2x501zł, czy 10x101zł i nieważne jak długo te pieniążki będą leżały na koncie.

  • Jeżeli założyłem rachunek i nie wystąpiłem o kartę to promocja mnie obowiązuje?

   Karta jest obowiązkowa do konta „Wydajesz & Zarabiasz”. Być może nie zwróciłeś uwagi na nią, ponieważ nie trzeba wykazywać inicjatywy czy występować, aby ją otrzymać. Możliwe też, że założyłeś inne konto niż „Wydajesz & Zarabiasz”, które nie kwalifikuje się do promocji.

  • kiedy powinienem otrzymać te sto złotych? spełniłem juz warunku i teraz którego czerwca dostane kase?

   Rozmawiałem z kolsuntantką i powiedziała mi, że w przyszłym tygodniu. Najprawdopodobniej 7-9 czerwca, oczywiście jeżeli konto założyłeś w marcu i wpłaty były minimum po 1000zł w kwietniu i maju.

 3. Warraha

  Zdaje się, że już po akcji? Zastanawiam się, po co tak cwaniaczyć z przechtrzaniem banku zachodniego dla 100 złotych. Nie prościej zarobić tą forsę? Korzystaniem z promcji daleko sie nie zajedzie.

  • Zdaje się, że już po akcji? Zastanawiam się, po co tak cwaniaczyć z przechtrzaniem banku zachodniego dla 100 złotych. Nie prościej zarobić tą forsę? Korzystaniem z promcji daleko sie nie zajedzie.

   Oczywiście zależy kto w jakiej sytuacji się znajduje. Osoba, która pracuje nie będzie sobie zawracała głowy jakimiś 80złotymi. Natomiast dla osób, które się uczą i codziennie dojeżdżają do szkół w mieście na pewno mogą skorzystać na promocji. Samo założenie konta to jakieś 30min, wykonanie dwóch przelewów przez internet to jakieś 5min, zamknięcie rachunku kolejne 30min. Dajmy sobie 1,5h na wszystko, a 80zł może się okazać dla niektórych miłym dodatkiem do kieszonkowego. Oczywiście zawsze istnieje możliwość prowadzenia dalej konta „Wydajesz & Zarabiasz”.

   Nie chodzi mi tu o przechytrzenie banku. Po prostu lubię opisywać uczciwe sposoby zarobków przez internet. Kwoty nie są oszałamiające, ale dla młodych ludzi mogą być miłym dodatek do kieszonkowego.

 4. Lila

  Mhym… spełniłam chyba warunki …jednakże w kwietniu dokonałam wpłaty nie przelewu … więc nie wiem czy jednak spełniłam warunki.

  • Mhym… spełniłam chyba warunki …jednakże w kwietniu dokonałam wpłaty nie przelewu … więc nie wiem czy jednak spełniłam warunki.

   Jeżeli wpłata wynosiła minimum 1000zł to spełniłaś, ponieważ to był wpływ na konto.

 5. UWAGA! Informacja dla wszystkich, którzy czekają na 100PLN od WBK:
  pod koniec maja dzwoniłem do banku i zapytałem się w jakim dni zostanie przelane 100zł na rachunek. Pani konsultantka poinformowała mnie, że nastąpi to najprawdopodobniej 7-9 czerwca. Niestety tak się nie stało.

  Zadzwoniłem wczoraj ponownie i zostałem poinformowany, że przelew 100PLN za otwarcie rachunku zostanie na pewno wykonany w czerwcu 2010. Niestety nie są w stanie powiedzieć dokładnie, którego dnia, także pozostaje nam czekać.

 6. Anna

  Witam,ja zalożyłam konto 18 marca i co miesiąc mam przelew minimum 1000 zl. a 100 zł nie było i nie ma do tej pory 🙁 aż tak bardzo na to nie licze ale jeśli bank obiecywał i nic…. to jak mu ufac?

  • Gdzie można płacić kartą wydajesz i zarabiasz,
   bo w mojej mieścinie (Nakło n/Not) są tylko 2 sklepy.

   Myślę, że wszędzie tam gdzie jest terminal. Niestety w większości sklepach na wsiach lub poza miastem właściciele ich nie montują, ponieważ byłoby to nie opłacalne. Abonamenty są dość wysokie.

 7. Grave Avatar

  W tym, co napisał Warraha, jest sporo racji, ale sam pomysł na stronę, która podpowiada, jak korzystać z promocji, bardzo udany. Czytałam ostatnio w Rzeczpospolitej, że BZ WBK ma dość atrakcyjną propozycję dla młodych i niezarabiających. To może się przydać, sprawdźcie.

 8. Joanna

  no zobaczymy czy faktycznie te pięniążki będą.. hehe śmić mi się chce już nie 100zł a 80zł ?? wszędzie kłamią jak moga ja znów sie dałam nabrać..

  • no zobaczymy czy faktycznie te pięniążki będą.. hehe śmić mi się chce już nie 100zł a 80zł ?? wszędzie kłamią jak moga ja znów sie dałam nabrać..

   Joanna,
   Nagroda to oczywiście 100zł, 80zł a nawet 91zł – tyle można wyjść na czysto w promocji. Dla młodzieży, studentów to na pewno bardzo miły i przyjemny dodatek

 9. fev

  Do ludzi, którzy zawierali umowę o konto w kwietniu:

  Regulamin mówi wyraźnie, że aby otrzymać nagrodę należy zasilić rachunek kwotą minimum 1000zł w dwóch miesiącach następujących po miesiącu, w którym składało się wniosek o konto… czyli jeżeli wniosek był złożony 1 kwietnia (mój przypadek)to wpływy muszą być zarejestrowane w maju i czerwcu a nagrodę otrzyma się w lipcu 🙂 Więc cierpliwości 🙂

 10. Szymuch

  Witam. Ja zakładałem konto 7 maja. Pani zapewniała mnie, że ta promocja (tj. stówka za otwarcie konta) została przedłużona do końca maja. W maju oraz w czerwcu miałem wpływy ponad 1000zł. Mam zatem pytanie – czy dostanę tą stówkę teraz w lipcu? Wie coś ktoś może na ten temat?

  • Szymuch,
   Pozwolę sobie zacytować wiadomość fev’a:

   Regulamin mówi wyraźnie, że aby otrzymać nagrodę należy zasilić rachunek kwotą minimum 1000zł w dwóch miesiącach następujących po miesiącu, w którym składało się wniosek o konto… czyli jeżeli wniosek był złożony 1 kwietnia (mój przypadek)to wpływy muszą być zarejestrowane w maju i czerwcu a nagrodę otrzyma się w lipcu 🙂 Więc cierpliwości 🙂

   Jeżeli spełnisz warunki, 100zł otrzymasz w sierpniu.

 11. Szymuch

  Dodatkowo pani w banku powiedziała mi że muszę mieć wpłaty minimum 1000zł w maju i w czerwcu a nie jak jest napisane w komentarzu, który napisał fev powyżej.

  • Dodatkowo pani w banku powiedziała mi że muszę mieć wpłaty minimum 1000zł w maju i w czerwcu a nie jak jest napisane w komentarzu, który napisał fev powyżej.

   Pani w okienku widocznie się pomyliła lub trafiłeś na stażystkę(żart) 😉 . Zawsze regulamin jest guru, chyba, że masz to co Pani powiedziała na piśmie. Mi zawsze było mówione, że wpłaty muszą być po 1000zł w dwóch kolejnych miesiącach. Jednak wpłatę warto też zrobić w pierwszym miesiącu, aby uniknąć opłaty 10zł za prowadzenie rachunku.

 12. Wszystkim, którzy otrzymali już swoje nagrody „stówki” Gratuluję 🙂
  ja również otrzymałem około 1,5 tygodnia swoje 100zł, moja kobieta otrzymała kilka dni później i zdążyła już zamknąć konto. Okazuje się, że nie trzeba czekać 2 miesiące na zamknięcie konta, także z nagrody można wyjść maksymalnie:
  100zł-9zł(3 miesiące*3zł opłata za kartę)= +91zł 🙂

 13. Grave Avatar

  Przyznam, że mnie intryguje takie obliczenie, czy warto oszczędzać w BZ WBK nie zważając na promocje i chwyty marketingowe. Czy warto wejść zwyczajnie z ulicy i założyć tam konto kporzystniejsze niż w innych bankach?

  • Przyznam, że mnie intryguje takie obliczenie, czy warto oszczędzać w BZ WBK nie zważając na promocje i chwyty marketingowe. Czy warto wejść zwyczajnie z ulicy i założyć tam konto korzystniejsze niż w innych bankach?

   Szczerze mówiąc – nie. Jeżeli nie przyjmujesz przelewów powyżej 1000zł miesięcznie, i nie robisz transakcji kartą na minimum 300zł/mies. to będziesz miał 13zł opłat na miesiąc, tylko za to, że masz u nich konto. Są inne banki np. mBank, AliorBank, PolBank, które nie mają opłat. Chociaż tego ostatniego nie polecałbym do trzymania większych kwot, co prawda ma oprocentowanie nawet 5,5% netto, ale za to fundusz gwarancyjny jest rządu greckiego 😉

 14. adriana

  witam, mam pytanie. Nie mam skończonych 18 lat, zakładałam konto z tatą ale wszystko jest na mnie zapisane. Pan u któtego zakładałam powiedzial ze jesli bede robila te przelewy to dostane obiecane 100 zł.w regulaminie nie nie jest nic napisane o ukonczonych 18 latach, to dlaczego jak poszlam do banku zeby sie zapytac kiedy dostane to pani mi powiedzial ze nie dostane bo nie mam ukonczonych 18 lat? konto zakladalam 16.04 i do tej pory nic nie ma…

  • adriana,
   Tą sprawę musisz szczegółowo omówić w banku. Z tego co mi było wiadomo od samego początku jednym z najważniejszych warunków otrzymania 100zł było ukończone 18 lat co zaznaczyłem w artykule.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *