Jak dodać wpis o zarabianiu w internecie? [tutorial]

1353 5
This entry is part 2 of 4 in the series Jak dodać wpis?

Przed dodaniem wpisu proszę o zapoznanie się z Regulaminem. Wpisy nie spełniające wymagań będą automatycznie usuwane.

Aby dodać darmowy artykuł o zarabianiu w internecie należy zarejestrować się na blogu, a następnie zalogować do Panelu Administratora. Wybrać z menu Publikuj i zredagować swój artykuł (wpis). Pisanie artykułu przypomina pracę w MS Word, więc nie powinno stanowić żadnego problemu. Poniżej kilka wskazówek technicznych.

Elementy wpisu

 1. Tytuł – niezbyt długi, ale zawierający słowo kluczowe. Tytuł będzie zawarty w adresie url Twojego wpisu
 2. Stały link – czyli adres url Twojego wpisu. Jest generowany na podstawie tytułu wpisu, można go zmodyfikować za pomocą funkcji „Edytuj”.
 3. Wpis – tutaj umieszczasz treść swojego artykułu. Wskazówki do tej części znajdziesz poniżej.
 4. Tagi – słowa kluczowe związane z treścią Twojego wpisu. Dodanie odpowiednich słów kluczowych jest bardzo ważne ze względu na pozycjonowanie (czyli pozycję w wyszukiwarkach). Każde słowo kluczowe dodane do artykułu tworzy dodatkowy link do wpisu, co powoduje, że więcej osób odnajdzie Twój artykuł w wyszukiwarce.
 5. Kategorie – Wybierz maksymalnie 3 kategorie związane z Twoim wpisem.
 6. All in One SEO Pack – dodatkowa wtyczka, która pomoże Twojemu wpisowi aby był jeszcze lepiej widoczny w wynikach wyszukiwania, tytuł i opis, który tutaj wpiszesz pojawi się przy linku do Twojego artykułu w wynikach wyszukiwania. Dobry tytuł i opis może być kluczem do tego, że dana osoba będzie skłonna kliknąc w link i przeczytać Twoj artykuł.
 7. Wprowadzenie – nie trzeba wypełniać.
 8. Sygnały TrackBack – jeśli treść Twojego artykułu jest nawiązuje do wpisu z jakiegoś bloga dobrze jest wprowadzić tutaj link do tego wpisu. Rozszerzy to krąg Twoich czytelników, gdyż jeśli ktoś trafi na artykuł, który był dla Ciebie inspiracją – być może zainteresuję się również Twoją „ripostą” do tego wpisu. Zyskasz czytelnika.
 9. Pola użytkownika – możesz dodatkowo oznaczyć swój artykuł miniaturką obrazka. Obrazek będzie widoczny przy Twoim wpisie na stronie głównej oraz ewentualnie na pasku bocznym, jeśli akurat będzie wyświetlana tam kategoria Twojego artykułu.  W pole „Klucz” wpisujesz featured-image a w pole „Wartość” wprowadzasz adres url do obrazka (zobacz niżej jak dodawać obrazki na serwer). Opcja nieobowiązkowa.
 10. Komentarze & Pingi – blokada komentarzy do Twojego wpisu, ale kto by chciał aby czytelnicy nie mogli wyrażać swoich opinii? Nic nie zmieniaj.
 11. Chroń hasłem ten wpis – Podobnie jak wyżej, przeczytanie wpisu będzie wymagało od czytelnika podania hasła. Nie o to przecież chodzi. Nic nie zmieniaj.

Opcje specjalne

 1. Series – jeśli temat, o ktorym piszesz jest na tyle szeroki, że wymaga więcej niż jednego wpisu, możesz skorzystać z opcji „Serie”, czyli napisać kilka połączonych ze sobą wpisów. Zauważ, że pisząc serię artykułów na dany temat zwiększasz szanse dotarcia do Twojego wpisu z wyszukiwarki, gdyż w wynikach wyszukiwania pojawi się więcej linków prowadzących do serii Twoich wpisów.
  Pisząc pierwszy artykuł z serii wystarczy w treści na samym dole napisać mi adnotację, że rozpoczynasz właśnie serię wpisów i podać temat tej serii. Przy pierwszym wpisie dodam nazwę serii aby przy pisaniu kolejnego artykułu można było już samemu oznaczać wpis, że jest on związany z seria artykułów. Wymagane jest wtedy tylko oznaczenia odpowiedniego pola ratio w menu zarządzania seriami artykułów (znajduje się ono po prawej stronie okna edycji wpisu (przykład na obrazku po prawej stronie), numeracja będzie prowadzona automatycznie. W wyniku umieszczenia wpisów w serii otrzymasz przy każdym wpisie menu w postaci spisu treści (prawy górny róg wpisu), gdzie czytelnik będzie mógł poruszać się po wszystkich artykułach w serii.

W kolejnym artykule dowiesz się jak dodawać obrazki i inne multimedia do wpisu.

Series Navigation<< Regulamin dodawania wpisów o zarabianiu w internecieDodawanie obrazków i plików multimedialnych do wpisu [tutorial] >>
Total 0 Votes
0

Podpowiedz, jak mogę poprawić ten wpis?

+ = Verify Human or Spambot ?

Artykuł napisał

5 komentarzy w "Jak dodać wpis o zarabianiu w internecie? [tutorial]"

 1. bochen9

  Zrobiłem wpis na brudno i niechcący kliknąłem zapisz. To chyba poszło do publikacji a nie miało. Co teraz zrobić? xD

 2. Zasada jest taka:
  1) Piszesz wpis i go zapisujesz przyciskiem Zapisz (znajduje się on w edycji) – możesz nad nim pracować, zmieniać kiedy chcesz i ile czasu chcesz – znajdziesz go w menu Administracja
  2) Jak uważasz, że wpis jest gotowy klikasz Zgłoś do opinii – kazdy wpis przed publikacja jest sprawdzany pod kątem zgodności z regulaminem oraz przydatności dla czytelników – jeśli zostanie zaakceptowany jest wtedy publikowany przeze mnie.
  Dodatkowa uwaga: czytaj regulamin, bux’y dodajemy na moim drugim blogu poświęconym bux’om Ranking Bux – dziś zostanie tam uruchomiona opcja dodawania wpisów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *