Inwestycje Jak zacząć zarabiać w internecie? Zarabianie

HYIP – sposób na szybki zysk czy stratę pieniędzy?

nullW Internecie aż roi się od firm i programów oferujących inwestycje o bardzo dużym zysku w relatywnie niskim czasie. Jednym z rodzajów takich programów jest HYIP. HYIP to skrót od High Yield Investment Program, co tłumaczy się jako program inwestycyjny o wysokim zwrocie. I rzeczywiście zysk z inwestycji tego typu jest nieporównywalnie wyższy niż np zysk wynikający z ulokowania pieniędzy na lokacie bankowej. Niestety jest też mały szkopuł. Choć programów typu HYIP powstało i nadal powstaje cała masa, tylko nieliczne prowadzone są zgodnie z polskim prawem.

Sposób działania HYIPa

Zyski programów teoretycznie mają brać się z inwestowania na rynkach nullwalutowych typu Forex oraz innych giełdach oferujących duże możliwości zysku. Niestety tylko nie liczne HYIPy mają taki schemat działania. Często się jednak zdarza, że wkłady uczestników nie są inwestowane nigdzie, a inwestycje starszych uczestników programu opłacane są pieniędzmi młodszych stażem inwestorów. Jest to klasyczna piramida. Nie trzeba być wytrawnym ekonomistą aby zauważyć, że część inwestorów na pewno w takim wypadku nie tylko nie zarobi ani grosza, ale też straci bezpowrotnie swoje pieniądze.

HYIP czy kolejna piramida?

W początkowej fazie działania programu bardzo trudno jest odróżnić HYIP od piramidy. Bardzo rzadko zdarza się, aby nawet w prowadzonych zgodnie z prawem HYIPach inwestor miał wgląd w dokładny przebieg procesu obracania jego pieniędzmi. Zresztą nawet jeśli taki wgląd jest możliwy jeszcze trudniej jest zweryfikować, czy podawane na ten temat informacje są zgodne ze stanem faktycznym. Kilka rzeczy powinno nas jednak zaniepokoić. Przede wszystkim niezbyt dobrze świadczy o programie nadmierna ilość nachalnychnull reklam w sieci. Piramidy często werbują nowych „inwestorów” wysyłając bardzo liczny spam na skrzynki pocztowe czy umieszczając go na różnych forach internetowych. Inna sprawa to oferowany przez program profit. Niektóre piramidy, chcąc zachęcić jak najwięcej ludzi do wysyłania swoich pieniędzy oferują zysk rzędu 2%, 5%, 50% a nawet 120% dziennie! Taki zwrot z inwestycji jest najzwyczajniej niemożliwy. Jeśli jakaś firma zapewnia Cię, że na pewno podwoisz czy nawet potroisz swój wkład w ciągu kilku dni, to najlepiej omijać ją z daleka. Aby sprawdzić czy dany HYIP nie jest piramidą warto też skorzystać z Google. Często zdarza się, że w Internecie znaleźć można inne powiązane z adminem rzekomego HYIPa programy, które nie wypaliły. Jeśli już ktoś wcześniej stracił pieniądze na współpracy z adminem upatrzonego przez Ciebie „HYIPa”, to najprawdopodobniej i Ty nie będziesz zadowolony z efektów takiej inwestycji. Doskonałym narzędziem do sprawdzania takich informacji mogą być tzw monitory HYIPów. Jedne z najbardziej popularnych to: goldpoll.com, hyip.com oraz maxhyip.com. Inne rzeczy, które powinny zwrócić naszą uwagę to słabo działający suport, nieprawdziwe dane we whois(whois.domaintools.com) oraz fałszywe certyfikaty.

Czy w HYIPach można zarobić?

Można i to całkiem dobrze. Trzeba tylko się upewnić, że wybrany przez Ciebie program na pewno nie jest piramidą. No i warto pamiętać, że jak każdy program oferujący wysoki zysk, nawet działający zgodnie z prawem HYIP obarczony jest pewnym ryzykiem. W końcu pieniądze są tu inwestowane na rynkach walutowych, zakładach bukmacherskich, etc. Co prawda zarobić można również na piramidzie, ale tylko gdy jesteś jednym z pierwszych inwestorów a admin nie zdąży jeszcze doprowadzić programu do stanu niewypłacalności tzw SCAMu.

HYIP – sposób na szybki zysk czy stratę pieniędzy?
Oceń ten artykuł

Ostatnia aktualizacja wpisu: