Dodawanie obrazków i plików multimedialnych do wpisu [tutorial]

707 0
This entry is part 3 of 4 in the series Jak dodać wpis?

Treść wpisu

W treści wpisu możesz wstawiać obrazki i inne multimedia a także wykorzystać kilka fajnych dla oka czytelnika gadżetów. Najważniejsza jest oczywiście treść, ale dodatkowe „wodotryski” mogą znacznie polepszyć odbiór tego co chcesz czytelnikowi przekazać. Po kolei.

 1. Obrazki na serwerze
  Zalecaną metodą dodawania obrazków jest umieszczenie ich w swojej galerii. W tym celu należy wejść do galerii obrazków i utworzyć swoją galerię „Dodaj nową galerię”. Następnie opcją „Dodaj zdjęcia” przesłać na nasz serwer obrazki i umieścić je w swojej galerii. Następnie w treści swojego wpisu wstawić obrazek ze swojej galerii. W tym celu należy użyć przycisku „Dodaj obrazek”.
  000063-dodawaniewpisu.gifW oknie, które się pojawi wybrać „NextGEN Gallery”, z listy rozwijanej wybrać swoją galerię i zatwierdzić „Select Gallery”. Pojawią się wszystkie obrazki dodane do Twojej galerii, jak na poniższym przykładzie. Aby wstawić dany obrazek klikasz link „Show”, ustawiasz odpowiednie parametry dodania obrazka do wpisu i zatwierdzasz „Wstaw do wpisu”. Jakie masz możliwości formatowania obrazka?

  • Alt/title text – tytuł wyświetlany po najechaniu myszką na obrazek, ważny także przy pozycjonowaniu w wyszukiwarkach
  • Opis – mniej istotny, ale można dodać
  • Wyrównanie – możesz umieścić obrazek po prawej lub lewej stronie w stosunku do tekstu albo go wypośrodkować
  • Wielkość – obrazek może być widoczny we wpisie jako miniatura, w oryginalnym rozmiarze lub odpowiedni zmniejszony (Singlepic)
 2. Obrazki z Flickr.com
  Możesz wstawiać obrazki, które są umieszczone w bazie Flickr.com za pomocą automatycznej opcji. W tym celu wybierz „i wyszukaj odpowiedni obrazek. Możesz szukać po prostu po hasłach, które Cię interesują lub znaleźć własny obrazek po nazwie pliku.
 3. Inne multimedia
  Każde inne multimedia mogą być umieszczone w poście, pliki audio czy video nie stanowią problemu. Także możesz umieszczać filmiki z serwisów typu YouTube.
Series Navigation<< Jak dodać wpis o zarabianiu w internecie? [tutorial]Formatowanie treści wpisu, czyli gadżety [tutorial] >>
Total 0 Votes
0

Podpowiedz, jak mogę poprawić ten wpis?

+ = Verify Human or Spambot ?

Artykuł napisał

Brak komentarzy w "Dodawanie obrazków i plików multimedialnych do wpisu [tutorial]"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *