Banki Informacje Rachunki/konta

Dodatkowe opłaty od odbioru przelewów w PayPal

Niestety z dniem 4 czerwca 2009 roku firma PayPal wprowadziła dodatkowe opłaty za otrzymywanie pieniążków od innych użytkowników tego systemu. W większości przypadkach nie będziemy mogli wypłacać uzbieranych środków z programów mailowych i płatnych klików na konta PayPal, ponieważ to co dostaniemy zostanie pochłonięte przez opłatę.
Piszę “w większości przypadkach”, ponieważ dostając płatności od adminów firm z kontem rozszerzonym, którzy korzystają z masspay (czyt. masowych płatności) nie są pobierane od nas opłaty. Bynajmniej w tej chwili, jak będzie w przyszłości tego nikt nie wie…

Wniesione opłaty

Znane za to są aktualne opłaty. Wybierając przy przelewie “zakup” prowizje wynoszą następująco:

  • bezpłatnie za dokonanie zapłaty za towar lub usługę
  • 1,9% do 3,4% + 1,35 PLN za odebranie takiej płatności

Została dodana również opcja wysłania pieniążków do krewnych lub znajomych:

  • bezpłatne wysyłanie lub odbieranie płatności dokonywanych z salda PayPal lub rachunku bankowego
  • opłata 3,4% + 1,35 PLN dla płatności dokonywanych z karty kredytowej. Opłatę uregulować może odbiorca jak i nadawca przelewu.

Takie rozwiązanie powoduje, że firmy GPT płacące bez minimum za pomocą systemu PayPal będą zmuszone podnieść próg wypłaty, co gorsze stracą drobnych reklamodawców. Moim zdaniem w praktyce odbieranie drobnych przelewów wygląda dość nieciekawie, przykładowo:

  • dostajesz wypłatę 2PLN, dla ciebie jest 0.61PLN(2zł.-1,9%*2zł-1,35zł.)
  • dostajesz 5 wypłat po 2PLN o łącznej wartości 10PLN, łączna opłata PayPal wynosi aż 6.94PLN!

Podsumowanie

Czytając internetowe fora chciałbym przybliżyć słuszny wniosek pewnego użytkownika, który stwierdził, że nie ma wielkiej różnicy opłat przy koncie osobistym i rozszerzonym w PayPal, a dodatkowo na tym drugim można przyjmować więcej niż 5 razy w roku płatności od osoby płacącej kartą kredytową.
Firma PayPal ze względu na wiele próśb swoich użykowników, ma zamiar wprowadzić nowy wygląd wizualny strony i łatwiejsze dokonywanie przelewów. Według mojej opinii obecny szablon nie był zły i czy jego zmiana musiała być kosztem wyższych opłat?

Zapraszam do dodawania opinii na ten dość kontrowersyjny temat.

Dodatkowe opłaty od odbioru przelewów w PayPal
Oceń ten artykuł

Ostatnia aktualizacja wpisu: