Dodatkowe opłaty od odbioru przelewów w PayPal

2135 5
This entry is part 2 of 2 in the series Poradnik o PayPal

Niestety z dniem 4 czerwca 2009 roku firma PayPal wprowadziła dodatkowe opłaty za otrzymywanie pieniążków od innych użytkowników tego systemu. W większości przypadkach nie będziemy mogli wypłacać uzbieranych środków z programów mailowych i płatnych klików na konta PayPal, ponieważ to co dostaniemy zostanie pochłonięte przez opłatę.
Piszę „w większości przypadkach”, ponieważ dostając płatności od adminów firm z kontem rozszerzonym, którzy korzystają z masspay (czyt. masowych płatności) nie są pobierane od nas opłaty. Bynajmniej w tej chwili, jak będzie w przyszłości tego nikt nie wie…

Wniesione opłaty

Znane za to są aktualne opłaty. Wybierając przy przelewie „zakup” prowizje wynoszą następująco:

 • bezpłatnie za dokonanie zapłaty za towar lub usługę
 • 1,9% do 3,4% + 1,35 PLN za odebranie takiej płatności

Została dodana również opcja wysłania pieniążków do krewnych lub znajomych:

 • bezpłatne wysyłanie lub odbieranie płatności dokonywanych z salda PayPal lub rachunku bankowego
 • opłata 3,4% + 1,35 PLN dla płatności dokonywanych z karty kredytowej. Opłatę uregulować może odbiorca jak i nadawca przelewu.

Takie rozwiązanie powoduje, że firmy GPT płacące bez minimum za pomocą systemu PayPal będą zmuszone podnieść próg wypłaty, co gorsze stracą drobnych reklamodawców. Moim zdaniem w praktyce odbieranie drobnych przelewów wygląda dość nieciekawie, przykładowo:

 • dostajesz wypłatę 2PLN, dla ciebie jest 0.61PLN(2zł.-1,9%*2zł-1,35zł.)
 • dostajesz 5 wypłat po 2PLN o łącznej wartości 10PLN, łączna opłata PayPal wynosi aż 6.94PLN!

Podsumowanie

Czytając internetowe fora chciałbym przybliżyć słuszny wniosek pewnego użytkownika, który stwierdził, że nie ma wielkiej różnicy opłat przy koncie osobistym i rozszerzonym w PayPal, a dodatkowo na tym drugim można przyjmować więcej niż 5 razy w roku płatności od osoby płacącej kartą kredytową.
Firma PayPal ze względu na wiele próśb swoich użykowników, ma zamiar wprowadzić nowy wygląd wizualny strony i łatwiejsze dokonywanie przelewów. Według mojej opinii obecny szablon nie był zły i czy jego zmiana musiała być kosztem wyższych opłat?

Zapraszam do dodawania opinii na ten dość kontrowersyjny temat.

Series Navigation<< PayPal po polsku, rejestracja i obsługa tego darmowego konta bankowego
Total 2 Votes
1

Podpowiedz, jak mogę poprawić ten wpis?

+ = Verify Human or Spambot ?

Artykuł napisał

Zarabianiem przez internet interesuję się od 2006 roku. Przez te lata próbowałem różnych metod. Tworzyłem strony i zdobywałem doświadczenie, którym teraz chcę się dzielić. Z zawodu jestem technik informatyk, ukończyłem studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Posiadam certyfikat ECDL Expert.

5 komentarzy w "Dodatkowe opłaty od odbioru przelewów w PayPal"

 1. zleży dla kogo i jakich potrzeb. Jeśli chodzi o bank, na który miałyby przychodzić wypłaty z programów mailingowych w wysokości 1-3zł., zarabianie posiadając konto tylko w PayPal mija się z celem, ponieważ ponad pół wypłaty pochłonie opłata za jej odebranie. W takim przypadku o wiele bardziej opłacalne są inne banki bez prowizji np. AlertPay, MoneyBookers, czy chociażby nasz mBank 🙂

 2. sebastian

  tu zgadzam sie z Kamilem mam pytanie do Kamila jak jest z programem performencebux
  mam 6 dolców i nie moge nic znalesc zeby to wypłacic tak samo w bux3 mam 40
  4 06 zgłosiłem wypłate do dzis nic czy to są scamy?przerwac nie moge bowszystko zabiora co robic nie wiem

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *