Bezpłatny monitoring pozycji fraz kluczowych

1344 1
This entry is part 5 of 7 in the series Poradnik dla pozycjonera - SeoPilot

Jedną z niewielu stron pozwalających na bezpłatny monitoring pozycji fraz kluczowych jest SeoPilot.pl. Nie bez przyczyny wytłuszczyłem „bezpłatny monitoring” – bowiem nie musisz dokonywać wpłat, posiadać stron w systemie jako wydawca czy dodawać kodów weryfikujących do monitorowanej strony. Wystarczy kilka klików, aby śledzić codzienne pozycje fraz swoich stron na przyjaznych dla użytkownika wykresach SeoPilot.

Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu fraz kluczowych

Jak uruchomić monitoring pozycji?

Na początku tego akapitu zakładam, że masz już dodany swój pierwszy projekt. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to opis tej czynności znajdziesz w artykule: Zaczynamy pozycjonowanie w seopilot krok po kroku.
Krok 1 – przejdź do widoku listy projektów(upewnij się, że jesteś w zakładce „Dla pozycjonera”).
Krok 2 – klikając w ikonę koła zębatego przejdź do widoku „Zarządzanie Projektami”.
Krok 3 – zaznacz frazy, które chciałbyś monitorować i z rozwijanego menu wybierz „Włącz monitoring pozycji” – następnie potwierdź klikając „Zastosuj”.

Od tego momentu pozycje wybranych przez Ciebie fraz są monitorowane w systemie SeoPilot.

Istnieje jeszcze jeden sposób, znacznie szybszy od powyższego, sprawdzający się przy uruchamianiu monitorowania dla pojedynczej frazy. Możesz ją uruchomić klikając szarą ikonkę „Uruchom monitoring pozycji frazy”, która znajduje się w kolumnie „Czynność”.

Śledzenie pozycji fraz

Po rozpoczęciu procesu monitorowania po około kilkunastu godzinach w kolumnie „Pozycja” wyświetli się numer aktualnej pozycji frazy Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Jeżeli chciałbyś uruchomić podgląd wykresu pozycji wybranej frazy wystarczy, że klikniesz na monitorowaną lub pozycjonowaną frazę. W nowym oknie zobaczysz wykres, na którym będziesz mógł dostrzec zmiany pozycji frazy w wyszukiwarce. Dodatkowo możesz wybrać odpowiedni przedział czasowy.

Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu fraz kluczowych

Kilka moich wykresów wraz z wynikami pozycjonowania w SeoPilot

Poniżej przedstawiam kilka moich wykresów przedstawiających pozycjonowanie za pomocą systemu SeoPilot. Biorąc pod uwagę niewielkie koszty poniesione na pozycjonowanie i osiągnięte wyniki jestem bardzo zadowolony.

Series Navigation<< Zarządzanie linkami dla wybranych fraz kluczowychJak uruchomić projekt i doładować konto w SeoPilot? >>
Total 0 Votes
0

Podpowiedz, jak mogę poprawić ten wpis?

+ = Verify Human or Spambot ?

Artykuł napisał

Zarabianiem przez internet interesuję się od 2006 roku. Przez te lata próbowałem różnych metod. Tworzyłem strony i zdobywałem doświadczenie, którym teraz chcę się dzielić. Z zawodu jestem technik informatyk, ukończyłem studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Posiadam certyfikat ECDL Expert.

1 komentarz w "Bezpłatny monitoring pozycji fraz kluczowych"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *